GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-03-2021 08:15   Güncelleme : 29-03-2021 08:15

SİYASİ SÜRGÜN YARGIDAN DÖNDÜ!

SİYASİ SÜRGÜN YARGIDAN DÖNDÜ!

 

Eğitim-İş Gölköy Temsilcisi Cengiz Sarıyer’in sosyal medya paylaşımları nedeniyle okul müdürlüğü görevinden uzaklaştırılmasına yargı izin vermedi.

Son seçimde CHP’den Gölköy Belediye Başkanı olan Cengiz Sarıyer, seçim sonrası başarıyla yürüttüğü Şehit Yaşar Biçer Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü görevine tekrar dönmüş ancak bir kaç ay sonra kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlardan dolayı görevinden alınarak, Güzelyurt Çok Programlı Anadolu Meslek Lisesi'ne öğretmen olarak atanmıştı.

“Siyasi intikam!”

İlçede büyük tepki çeken bu görevden alınma yargıdan döndü. Eğitim İş Ordu Şubesi’nden yapılan açıklamada, bu görevden alma, “siyasi intikam” olarak yorumlanarak, şöyle denildi:“Bu usulsüz sürgün kararına idari yargı dur, dedi. Ismarlama soruşturmalarla üyelerimize ceza veren tüm görevlilere bu mahkeme kararlarını çok iyi okumalarını ve ders almalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü adalet bir gün herkese lazım olacaktır.”

“Ne yaptımsa öğrencilerim için yaptım”

Yargı kararı sonrası sosyal paylaşım sitesinden bir açıklama yapan Cengiz Sarıyer de, “Kalbinde iyilik biriktirenlerin yolu daima açıktır" diyerek, “Siyasi-saik gerekçelerle yapılan, mesnetsiz, yasal dayanaktan yoksun bu atama işleminin iptali istemiyle açmış olduğum davayı kazandım. Yüce Türk Mahkemesi, ‘yapılan atama işleminde hukuka uyarlık yoktur’ diyerek atama işleminin iptaline karar vermiştir. 

Değerli dostlarım, Şunu bilmenizi istiyorum ki, ben ne yaptıysam öğrencilerim için, Gölköy'ümüz için yaptım ve yapmaya da devam edeceğim.  Bu süreçte bana inanan, güvenen, yanımda olan bütün herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı. Haber merkezi