GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-02-2021 08:45   Güncelleme : 22-02-2021 08:45

“SIRAM GELİNCE OLURUM...”

“SIRAM GELİNCE OLURUM...”

Ulaş Tepe, aşı öncelik hakkından feragat etti

Korona sürecinde ilçedeki küçük esnaflara destek olarak ülke gündemine oturan Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, belediye başkanlarına Covid-19 aşısı için tanınan öncelik hakkını da kullanmayacağını açıkladı.

Başta kronik hastalıkları olanlar ve kendisinden daha yaşlı olan kişilere hak tanımak için aşı hakkından feragat ettiğini açıklayan Türkiye’nin en genç Belediye Başkanı Ulaş Tepe, şunları söyledi:

Koronavirüs salgınıyla mücadelede önemli rol oynayan aşılama çalışmaları kapsamında risk grubunda bulunan vatandaşlarımıza yönelik aşılama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bu süreçte devletimizin belirlediği kriterler içerisinde devlet yöneticilerinin de öncelikli olarak aşılama kapsamına alınması neticesinde ‘belediye başkanları’ da aşılanmaya başlanmıştır.

Sıramı bekleyeceğim

Türkiye’nin en genç belediye başkanı olarak aşı hakkımı kullanmak istemediğimi ilgili sağlık kuruluşumuza bildirdim. Aşı tedariğindeki durumu da göz önüne alarak yaş itibarıyla bizlerden daha riskli durumda bulunan büyüklerimizin aşılanmasını daha çok önemsiyorum. Statümden dolayı aşılanmak yerine bulunduğum yaş grubunun aşılama kapsamına alınmasını bekleyeceğim. Ben de aşılama takviminde sıram geldiğinde bir vatandaş olarak aşımı yaptıracağım.

Aşı karşıtı değilim

Bu durumun aşı karşıtlığı olarak algılanmamasını, her yurttaşımızın sırası geldiğinde aşısını yaptırmasını özellikle rica ediyorum. Hasretle kucaklaşacağımız günlerin özlemiyle tüm vatandaşlarımıza sağlıklı, huzurlu günler diliyorum.” Haber merkezi