GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-01-2021 09:10   Güncelleme : 06-01-2021 09:10

SEVİNDİRİCİ HABER

SEVİNDİRİCİ HABER

 

Ordu Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın, Ordu’da alınan ilave tedbirler ve sokağa çıkma kısıtlamaları ile birlikte vaka sayılarında ciddi düşüşler olduğunu açıkladı.

Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında yapılan Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı’nda, Ordu’nun Koronavirüs tablosuna ilişkin bilgi veren Dr. Fatih Aydın, vaka sayılarındaki düşüşün kimseyi rehavete sevk etmemesi gerektiğini vurguladı.  Yapılan testlerdeki pozitiflik oranını daha aşağılara çekebilmek için yoğun çaba sarf edildiğini belirten Dr. Fatih Aydın, gösterilen çabalara herkesin destek olması gerektiğini de söyledi.

Denetimlere devam

Vali Tuncay Sonel, vaka sayılarının daha da azaltılması konusunda ilçe kaymakamlarından hız kesmeden çalışmalarını ve denetimlerini sürdürmelerini istedi. Vali Sonel, "Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Sağlık Bakanlığımızın, İçişleri Bakanlığımızın, Bilim Kurulu'nun aldığı kararlara özellikle de maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymamız gerekir. Kış akşamları misafirliğe gitme gelmeleri de kaldıralım. Rehavete kapılmadan aynı kararlılıkla çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

Kara propaganda

Yakında aşı çalışmalarının başlayacağını belirten Vali Tuncay Sonel, kamuoyunda aşı çalışmalarına karşı oluşturulmak istenen kara propagandalara karşı da hassas ve duyarlı olunmasını istedi. 

Sağlıkçılara ve güvenlikçilere teşekkür

Toplantıda, Koronavirüs salgınına karşı özverili çalışmalarını sürdüren sağlık çalışanlarına, güvenlik görevlilerine de teşekkür eden Vali Sonel, “Aşı çalışmalarıyla birlikte bu salgına karşı ümitlerimiz yeşerecek. Rehavete kapılmadan, tedbiri elden bırakmadan, sabırla bu süreci götüreceğiz.” diye konuştu. Haber merkezi