GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-02-2021 21:00   Güncelleme : 17-02-2021 21:00

ŞEHİTLERİMİZİN ESİR OLDUKLARI DÖNEMDE MAAŞLARI KESİLDİ İDDİASI! CHP

ŞEHİTLERİMİZİN ESİR OLDUKLARI DÖNEMDE MAAŞLARI KESİLDİ İDDİASI!  CHP

Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Irak’ın Kuzeyindeki Gara bölgesinde şehit edilen 13 vatandaşımızdan bazılarının terör örgütünün elinde rehine oldukları dönemde devlet memurluğundan ihraç edildiklerini iddia etti.

Milletvekili Adıgüzel, 13 şehidimizle ilgili Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a şu soruları yöneltti:

“Katledilen 13 şehidimizi niçin sivil vatandaş olarak açıkladınız? Şehitlerimizden rehin alındıkları zamandan şehit oldukları zamana kadar askerlik ya da kamu görevinden ilişkileri kesilen var mıdır? Şehitlerimizin rehin oldukları dönem içinde kamu görevinde olanların maaşları ödenmiş midir? Ödendi ise kime ödenmiştir? Şehit asker ve memurlardan rehin olduktan sonraki dönemde çeşitli nedenlerle kamudan ihraç edilen var mıdır? Varsa hangi gerekçe ile kesilmiştir?

İlk kaçırılma olayının olduğu 2015 tarihinden bugüne kadar niçin harekete geçilmemiştir? Yapılan operasyon bir kurtarma harekâtı mıydı? Bu harekâtı kim planlamış ve kim yönetmiştir? Bu planlanan operasyondan önce bazı medya kanallarında operasyonla ilgili haberlerin çıkması nasıl mümkün olmuştur? Bu haberin sızması ile ilgili bir soruşturma başlattınız mı?” Haber merkezi