GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-02-2021 08:35   Güncelleme : 11-02-2021 08:35

ŞEHİR HASTANESİ MÜJDESİ!

ŞEHİR HASTANESİ MÜJDESİ!

Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, TBMM’de yaptığı basın açıklamasında ihalesi yapılan Ordu Şehir Hastanesine ilişkin bilgi vererek, Mart ayı içerisinde temelinin atılacağını söyledi.

Temeli Mart ayında atılacakŞehir Hastanesi'nin yanı sıra Ordu'ya yapılan yatırımları da değerlendiren Gündoğdu, Ordu’ya yapılan yatırımlar yaklaşık 20 milyar lira civarında olduğunu söyledi.

"Mart ayında temeli atılacak"

Gündoğdu yaptığı açıklamada, “Ordu Şehir Hastanemizin 24-25 Aralık tarihlerinde ihalesi yapılmış ve geçtiğimiz günlerde sonuçlanmıştır. Önümüzdeki Mart ayı içerisinde de temeli atılacak olan, 905 yataklı ihtiyaç halinde 1520 yatak kapasitesine kadar çıkartılabilen şehir hastanemiz 247 bin 200 metrekare kapalı alanıyla bölgenin en modern hastanelerinden biri olacak. 1 milyar 200 milyon TL'lik bu yatırımı Ordu’ya kazandıran Cumhurbaşkanımıza ve Sağlık Bakanımıza Ordu’lular adına teşekkür ediyorum. “ dedi.

20 milyar yatırım

“Ordu'da AK Parti iktidarı döneminde çok büyük yatırımlara imza atıldı” diyen Metin Gündoğdu, şunları söyledi; “AK Parti hükümetleri döneminde Ordu’ya yapılan yatırımlar yaklaşık 20 milyar liradır. Bu da demektir ki 2,5 milyar dolar civarında bir yatırım sadece AK Parti iktidarı döneminde Ordu’ya yapılmıştır."

"Vatandaşımızın yanında olduk"

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu sözlerine şöyle devam etti; "“Türkiye, tüm dünyada etkisini sürdüren salgına, salgın nedeniyle meydana gelen ekonomik sıkıntılara ve muhalefetin sürekli eleştirmesine rağmen; hem yapmış olduğu yatırımlarla hem de alanında göstermiş olduğu başarılarla konuşulan bir ülke haline geldi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti pandemi süreci içerisinde Dışişleri Bakanlığımız vasıtasıyla 100.000'in üzerinde vatandaşımızı Türkiye'ye getirdik. Avrupa ve Asya ülkelerinde bulunan ve yurda dönmek isteyen vatandaşlarımızı özel uçaklarla Türkiye’ye getirip ailelerine kavuşturduk. Yurtdışında Covid-19 hastalığına yakalanan vatandaşlarımızı uçak ambulanslarla Türkiye'ye getirip tedavilerini yaptırdık."

"Boş laf üretiyorlar"

Bütün zorlu koşullara rağmen Ülkemizde birçok alanda yatırımların yapıldığını ve yapılmaya devam ettiğini belirten Gündoğdu, “Yapılan hizmetlere rağmen muhalefetin teşekkür etmesi gereken yerde boş laf üretiyor olmasını da Yüce Milletimizin takdirine bırakıyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

Haber merkezi