GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-07-2021 08:20   Güncelleme : 13-07-2021 08:20

"ŞEHİR HASTANESİ HAREKET GETİRECEK"

Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Şehir Hastanesi, daha yapım aşamasında olmasına rağmen Ordu'ya bir hareket getirdiğini belirterek, "Şehir Hastanesini bittiğinde ilimiz dışından kullanacaklar olacak. Böylece şehir hastanesi, Ordu'ya katkı sunacak." dedi.Ordu Şehir Hastanesi'nde yüklenici firmanın çalışmalarına devam ettiğini aktaran Gündoğdu, 2023 yılından önce 900 yataklı hastanenin hizmete gireceğini söyledi.

"2023'ten önce bitecek"

Şehir Hastanesi ile sağlık alanındaki tüm sorunların da çözüme kavuşacağını belirten Gündoğdu; "Şehir Hastanesi, daha yapım aşamasında olmasına rağmen Ordu'ya bir hareket getirdi. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, şehir hastanesinin 2023 yılından önce bitirileceğini söyledi. 900 yataklı hastanemiz 2023'ten önce bitirildiğince Ordu'da sağlıkla alakalı sorunlar tamamen çözülmüş olacak. Ayrıca hastane bittiğinde orada bin 500'ü aşkın kişi çalışacak. Bu da ilimize bir hareket kazandıracak." dedi.

"Ordu'ya katkı sunacak"

'Şehir hastaneleri şuan sadece Türkiye'de değil, dünyada konuşulan bir hastane modeli oldu' diyen Milletvekili Gündoğdu, sözlerini şöyle tamamladı; "Dünya şuan bizim şehir hastanelerimizi konuşuyor. Çünkü çok modern bir şekilde yapılıyor. Ortaya konforlu hastaneler çıkıyor. Ordu'daki şehir hastanemiz de bunlardan biri olacak. İçerisinde doktoruyla, hemşiresiyle, personelleriyle üst düzey bir sağlık hizmeti veriliyor. Bu nedenle yurt dışından da ülkemize gelerek tedavi olan insanların olduğu bir kurum haline geldi. Bunu da sağlık turizmi adına artırmaya çalışıyoruz. Ordu Şehir Hastanesi'ni de yine ilimiz dışından hastaneyi kullanacaklar olacaktır. Böylece şehir hastanesi, Ordu'ya katkı sunacak."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)