GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-09-2021 08:35   Güncelleme : 15-09-2021 08:35

SATILIK BELEDİYE BİNASI!

SATILIK BELEDİYE BİNASI!

CHP Ordu İl Başkanlığı, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin Altınordu Durugöl Mahallesi'nde bulunan ek hizmet binasını satışa çıkarmasına 'Başgandan Satılık! Belediye Hizmet Binası ve Arsası' yazılı pankartla tepki gösterdi.

CHP il ve Altınordu ilçe üyeleri, ek hizmet binası önünde bir araya geldi. İl Başkanı Av. Atila Şahin, belediye ek hizmet binasını satmanın Ordu halkının geleceğini karartmak anlamına geldiğini söyledi.

"Zavallı bir durum"

Şahin, belediyenin elinde satmaya başka bir şey kalmadığı için kendi binasını satışa çıkardığını belirterek, sözlerine şöyle devam etti; "Mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait olan 16.950 m2’lik arkamda gördüğünüz arsa ve üzerinde bulunan bütün yapılar satışa sunulmak üzere Belediye Başkanının talebi üzerine Meclise sunulmuş ve bütün itirazlarımıza rağmen meclisten geçmiştir. Ben çok iyi biliyorum ki bu satış yetkisine kabul oyu veren birçok belediye meclis üyesinin vicdanı sızlamıştır. Hepimiz biliyoruz ki belediyeler arsa üretir ve gelir elde etmek için bu arsaları satarlar, ancak bugüne kadar zannediyorum hiçbir belediye hizmet binasını satacak kadar zavallı duruma düşmemiştir.

"Hiç bir vaadi yerine getiremediler"

Her meclis toplantısında borçlanma yetkisi isteyen ve belediyeyi müthiş bir borç batağına sokan bu belediye bu yetmezmiş gibi en önemli varlıklarını da satışa araz ederek adeta Ordu halkının geleceğini karartmaktadır. Bu kadar borçlanmasına ve arsa satışı yaparak gelir elde etmesine rağmen büyük çaplı yatırım olarak hiçbir şey yapmamışlardır. Seçimlerden önce proje olarak sunulan hiçbir vaatlerini yerine getirmemişlerdir. Şimdi buradan soruyorum. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı ana hizmet binasını ne zaman satışa çıkartacaksın. Çünkü elinde başka bir şey kalmadı. Bütün bu anlatılanların tam karşılığı ,büyükşehir belediyesi  kötü bile yönetilmiyor, Yönetilemiyor!!!."

Ordu Hayat/Tevfik Kul