GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-07-2021 09:00   Güncelleme : 06-07-2021 09:00

SARPDERE'YE ASFALT SÖZÜ

SARPDERE'YE ASFALT SÖZÜ

Sarpdere-Damarlı yolunu kullanan mahalleler bir araya gelerek yolun yapılmasını kutladılar. Kurban kestiler, bu yolda meydana gelen kazalar sonucu hayatını kaybedenler için kuran okundu, dualar yapıldı.

Sarpdere Damarlı Karayolu Platformu tarafından Ulubey Elmaçukuru mahallesinde hazırlanan programa, Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ, Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin, Karayolları 77. Şube Şefi Sertaç Erkoç, siyasi parti ilçe başkanları, STK ve dernek başkanları, protokol erkanı, yerel ve ulusal basın,  davetliler ile vatandaşlar katıldı. Ulubey ilçe müftüsü Haki Özgül tarafından yaptırılan dua ile birlikte kurban kesilmesinin ardından program başladı.

Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, yolun 2023 yılı programına alındığını ancak bugün itibariyle kazma vurulduğunu belirterek; "Sarpdere Damarlı yolunda gerçekleştirilen çalışmalar bitince sıcak asfalta inşallah kavuşacak ve halkımıza hizmet edecektir." dedi.

Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ ise çocukluğunun geçtiği Sarpdere yolunun asfalt olmasını her ortamda dillendirdiğini söyledi.

Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin; 'Bizde bu temenniye, bu sevince ortak olmak için buradayız. Orada yol yazıyor, yol hayattır, yol vuslattır." dedi.

Platform Başkanı Osman Karaca, "Sarpdere Damarlı Karayolu ölümlü trafik kazalarının yaşandığı acıların çok olduğu bir yol olarak bilinmektedir. Makus talihimiz değişti, bugün mutlu bir günü hep birlikte yaşıyoruz. Ulubey ile Gölköy ilçelerini birbirine bağlayan, yaklaşık 30 mahallenin hiçbir şekilde başka alternatif yolu olmayan Sarpdere Damarlı Karayolunun yapılmaya başlandı. Bugün Sarpdere Damarlı Karayolunda mesai kavramı gözetmeksizin karınca gibi çalışan, karayolları çalışanlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Haber merkezi