GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-03-2021 20:00   Güncelleme : 28-03-2021 15:55

SANAL PAZARDAN 200 BİN TL

SANAL PAZARDAN 200 BİN TL

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile kurulan ORTAR A.Ş. yöresel ürün satış noktalarını sanal ortama taşıdı. Ordu’da yetiştirilen 50’yi aşkın ürün kurulan sanal satış mağazaları ile Türkiye pazarındaki yerini aldı.

Ordu’da üretilen ürünler ile Gülyalı Çikolata Park’ta üretilen Kybele çikolatalarının 81 ile pazarlanmasının sağlandığı www.orduorganik.com, www.kybelecikolata.com, www.orduorganikpazar.com, facebookshop ve instagramshop sanal mağazalarına ilgi yoğun oldu. Üreticilerden aracı olmadan alınan ürünlerin pazarlandığı mağazaları kısa süre içerisinde 10 bini aşkın kişi ziyaret etti. Ordu’nun yöresel ürünlerine ilginin arttığı sanal mağazalardan yapılan 5 bin siparişle 200 bin TL gelir elde edildi.

ORTAR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sancar Eser, “Sanal ticaret ile hem yöresel ürünlerimizin satışını artırdık, hem de üreticilerimize ek gelir sağladık. Sanal mağazalar üzerinden pazarladığımız ürünlerimizi 3 gün içerisinde alıcılarımıza ulaştırarak memnuniyet oranımızı da artırmış olduk. Ayrıca ORTAR A.Ş’nin bünyesinde yer alan tüm ürünler Türkiye'nin tüm popüler alışveriş sitelerinde kendi adına açtığı sanal mağazalarda da yer alıyor” dedi.  Haber merkezi