SPOR
Giriş Tarihi : 27-07-2021 22:11   Güncelleme : 27-07-2021 22:11

Şampiyon boksörlerden ziyaret

Şampiyon boksörlerden ziyaret

Sakarya'da düzenlenen Üst Minik Erkekler ve Kadınlar Ferdi Boks Şampiyonasında Kadınlarda dereceye giren sporcular ve antrenörler Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü ziyaret etti.

Ordu’lu sporculardan oluşan Boks kafilesi Sakarya da 1 altın 2 gümüş ve 3 bronz madalya ile önemli bir başarı elde etti. Sporcular ve Antrenör ekibi kazanılan bu başarıyı İl Müdürü Mustafa Genç ile paylaştı. Kadın Sporculardan Sudenaz Dokgöz Altın Madalya alarak Türkiye Şampiyonu olurken, Şuranur Tezcan ve Seçil Öztürk İkinci, Azra Ocak, Zeynep Elif Akkaya ve Ebrar Kaya Üçüncü oldu.

Sporcular ile birebir ilgilenen Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç; “Bu gün İlimizde hazırlıklarını tamamlayan Busenaz Sürmeneli’nin de karşılaşması vardı. Polonyalı rakibini mağlup etti. İnşallah sizlerde ülkemizi Buse ablanız gibi olimpiyatlarda temsil edersiniz. Çalışmalarınızı devam ettirin bakanlığımızın size destekleri spor ve eğitim hayatınız boyunca devam edecek. Bu imkanları değerlendirmek lazım. Geriye bir tek sizin çalışma azminiz kalıyor. Bunu da başarmak sizlerin elinde" dedi.

Dereceye giren sporculara İl Müdürü Genç ödüllerini takdim etti.

Haber merkezi