GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-10-2021 16:57   Güncelleme : 19-10-2021 17:00

SAHTE HOCA YAKAYI ELE VERDİ

SAHTE HOCA YAKAYI ELE VERDİ
Ordu Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Dini Duyguları İstismar Suretiyle Nitelikli Dolandırıcılık suçu ile mücadele kapsamında vatandaşların dini duygularını istismar eden, muska ve cin çıkarma vb. işlemler yaptığını öne sürerek maddi menfaat sağlayan 1 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.
Şüphelinin ikametinde ve aracında yapılan aramada;
- 1 adet cep telefonu (şüpheli cep telefonunun olmadığını beyan etmesi ve tedirgin hareketler sergilemesi sonucu ikamet çevresinde yapılan aramada bahçeye atılmış şekilde ele geçirildi)
- 2 adet sim kart
- 3 adet usb bellek
-2 adet sdcard ve şüphelinin kendisi ile başkaları arasında yaptığı görüşmelere ait whatsapp ekran görüntüsü çıktıları ele geçirildi.
Şüpheli halkında nitelikli dolandırıcılık suçundan adli tahkikat tamamlanarak adliyeye sevk edilirken, şüpheli hakkında adli kontrol kararı verildi.
Gülyalı ilçesinde bulunan U 1 Uygulama Noktasında bir yolcu otobüsünde Narkotik Şube Müdürlüğünce gerçekleştirilen operasyonda, şüpheli bir şahsın üstünde ve eşyalarında yapılan aralamalarda 5.150 TL sahte para ele geçirildi.
Haber merkezi