GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-07-2021 08:25   Güncelleme : 08-07-2021 08:25

SAHTE ALTINA DİKKAT!

SAHTE ALTINA DİKKAT!

Altın fiyatlarında yükselişin devam etmesi üzerine sahte altın uyarıları yapılmaya başlandı. Kuyumcu Muhammed Altunel, altın yatırımı yapacaklara dolandırılmamaları için uyarılarda bulundu.

 

Altın fiyatında yükseliş sürerken piyasadaki sahte altına dikkat çekiliyor. Kuyumcular ise tek güvenilir adresin kendileri olduğunu söylüyor.

"Faturasıyla beraber alın"

'İmitasyon altına dikkat edilmeli' diyen Altunel, şunları kaydetti; "Bu duruma düşmemek için altını sadece kuyumcudan almak gerekir. Sağdan soldan, eşten dosttan diye altın almamak lazım. Elden altın almak tehlikelidir. Bilindik, güvenilir kuyumcudan belgesi ve faturasıyla beraber altın alımı yapılmalıdır."

"Kuyumcuyu tercih edin"

Piyasada sahte altının dolaştığını ve sadece kuyumculardan altın alınması gerektiğini aktaran Altunel; "Altın alacaklar, sadece Kuyumcular Derneğine bağlı kuyumculardan alışveriş yapsınlar. En güvenilir yer kuyumculardır. Kimse elden altın alışverişi yapmasın. Artık altının sahteliğini kuyumcular bile ayırt edemez oldu. İnsanlarımız zarar girmek veya dolandırılmak istemiyorlarsa, mutlaka kuyumcuları tercih etsinler." dedi.

Altın yatırımcılarına da seslenen Altunel; "Altın en güvenilir yatırım aracıdır. Dünyada değeri her zaman yükselen bir üründür." Diye konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)