GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-02-2021 08:45   Güncelleme : 16-02-2021 08:45

SAHAYI BOŞ BIRAKMAYACAĞIZ

SAHAYI BOŞ BIRAKMAYACAĞIZ

 

Ordu ili genelinde dün 179 okulda yüz yüze eğitim-öğretime yeniden başlanırken, Vali Tuncay Sonel, rehavete izin vermeyeceklerini ve bu hastalığı yenene kadar denetime devam edeceklerini söyledi.

Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında yapılan haftalık Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısında, Ordu’da yapılan testler ve sonuçları, vaka durumları, tedavi süreçleri, filyasyon ve aşılama çalışmaları değerlendirdi.

Öğretmenlere ve servis şoförlerine test yapılacak

Ordu genelinde bugüne kadar 48 bin 345 kişiye Covid-19 aşısı yapıldığı açıklanırken, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu da, ilde 179 okulda yüz yüze eğitim-öğretim faaliyete başlandığını hatırlatarak, yüzyüze eğitim-öğretime başlanan okullarda görev yapan öğretmenlere ve öğrencileri taşıyan servis şoförlerine Covid-19 testi yapılacağını söyledi.

Topyekün mücadele

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasaoğlu’nun nezdinde tüm sağlık çalışanlarına, ilçe kaymakamlarına, belediye başkanlarına, emniyet ve jandarma personellerine teşekkür eden Vali Tuncay Sonel, “Sahada tam anlamıyla kontrol ve denetim faaliyetlerimizi yaptığımızda, meyvelerini alıyoruz. Kimsenin rehavete kapılmasına fırsat vermeyeceğiz. Bu illeti yeninceye kadar sahayı boş bırakmayacağız. Denetim ve kontrol faaliyetlerimizi 7/24 sürdüreceğiz. Kaymakamlarımızdan da sağlık çalışanlarımıza, filyasyon ekiplerine ve denetim görevi ifa eden kamu görevlilerimize moral ve motivasyon sağlamalarını istiyorum. Topyekun bir mücadele ile Covid-19 salgınına karşı verilen mücadelede başarılı olacağız. Vatandaşlarımızdan da duyarlı davranmalarını istiyoruz. Alınan tedbirlere ve belirlenen kurallara uymalarını bekliyoruz. Güzel günlere hep birlikte ulaşacağız inşallah” dedi. Haber merkezi