GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-07-2021 08:30   Güncelleme : 15-07-2021 08:30

SAĞLIK CAMİASINA 55 YENİ HEKİM

SAĞLIK CAMİASINA 55 YENİ HEKİM

 

Ordu Üniversitesi  Tıp Fakültesi 2020-2021 eğitim dönemi mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Törenin açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Taşçı, “55 öğrencimizi mezun etmenin haklı gururunu yaşamaktayız. Zor şatlar altında eğitimlerini tamamlayan genç doktorlarımızın mesleklerinde başarılı olacaklarına inancımız tamdır” dedi.

Mezun olan öğrenciler adına konuşma yapan Tıp Fakültesi dönem birincisi Dr. Caner Aydın, “Mezun olurken en büyük beklentimiz yıllarca kurduğumuz hayallere, verdiğimiz emeklere saygı duyulması değer verilmesidir. Bu bağlamda hekimlerin zaman zaman maruz kaldığı şiddet olaylarının son bulmasını ümit ediyoruz. Eğitimimizde ve yetilmemizde emeği olan değerli hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Tüm dönem arkadaşlarımı tebrik ediyor hayatlarında başarılar diliyorum.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Tıp Fakültesini derece ile tamamlayan öğrencilere plaketleri verildi. Tören, mezuniyet kütüğüne plaket çakılması ve Hipokrat yemini edilmesinin ardından sona erdi. Haber merkezi