GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-10-2021 23:35   Güncelleme : 08-10-2021 23:35

“SABIR TAŞI OLSA ÇATLARDI!”

Türk Sağlık Sen ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, “sabır çtaşı olsa çatlardı” sözleriyle değerlendirdiği 3600 ek göstergenin sadece polis ve hemşire değil tüm kamu çalışanlarını kapsaması gerektiğini söyledi.

“SABIR TAŞI OLSA ÇATLARDI!”

3600 ek gösterge konusunda verilen sözlerin tutulmasını isteyen Başkan Zengin, “Biz hakkaniyetli ve adaletli bir çalışma yaptık. Kapsayıcı bir düzenleme hayata geçmelidir. Emekli olmak isteyen arkadaşlarımız emekli olsun onun yerlerine de istihdam sağlayalım. Atama bekleyenler de atansın ülkelerine ülkelerine hizmet etsinler. 3600 Ek Gösterge konusunda hazırlanmasına katkıda bulunduğumuz MHP milletvekili Mustafa Kalaycı beyefendinin kanun teklifi Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda beklemektedir. Verilen sözlerin taleplerimize uygun olarak lisans mezunu herkesi kapsamasını bir an öncede verilen sözün tutulmasını istiyoruz” diye konuştu.

Seçim sonrasına kalmasın”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “3600 ek göstergeyi vereceğiz” açıklamasını sevindirici bulduklarını da belirten Zengin, şunları söyledi:

Bu konuda siyasi partiler de açıklamalarda bulundu. Kamu çalışanları açısından bakarsak bunlar sevindirici. Ancak biz bunu bir vaat olmaktan öteye gecikmiş bir hak olarak değerlendirip, 2022 yılı sonuna bırakılmadan önce kanun çıkarılarak kamu çalışanlarına kazandırmasından yanayız. Aynı zamanda da bu ek göstergelerin tüm kamu çalışanlarına adil şekilde yansıtılması konusunda kararlılığımız var. Mesela yardımcı sınıftaki arkadaşlarımız ek gösterge almıyor. Onlara mutlaka vermek lazım. Şu an itibarıyla ek gösterge alan arkadaşlara da 800 er puan ilave ettiğimiz zaman, kamu çalışanlarının beklentilerini karşılamış olacağız.

Biz arzu ediyoruz ki seçimden sonraya kalmasın. Bu verilen söz, suya yazılmış bir söz olarak kalmasın. Çünkü ilerleyen zaman dilimine bırakılırsa, beklentilerin boş çıkması endişesini taşıyoruz. Onun için bir kanun ile 3600 ek gösterge meselesi çok kolaylıkla çözülebilir.” Haber merkezi