SPOR
Giriş Tarihi : 24-09-2021 23:38   Güncelleme : 24-09-2021 23:38

RUSUMAT'TAN TFF'NİN KARARINA TEPKİ!

RUSUMAT'TAN TFF'NİN KARARINA TEPKİ!

Kadınlar Futbol 3.Lig ekiplerinden Rusumat-4 Gençlikspor, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor gibi takımları direkt olarak 1.Lig'den başlatmasına tepki gösterdi.

Rusumat-4 Gençlikspor adına bir açıklama yapan Antrenör Hakan Yurdakul, Süper Lig takımlarının da kendileri gibi Kadınlar Futbol Ligi'ne 3.Lig'den katılarak başlaması gerektiğini söyledi.

"İtirazımız var"

Galatasaray, Fenerbahçe gibi takımların direkt olarak 1.Lig'e alınmasının kendilerine haksızlık olduğunu aktaran Yurdakul: "Türkiye Futbol Federasyonu'nun kadın futbolunda aldığı karara Rusumat-4 Gençlikspor olarak itiraz ettiğimizi belirtmek istiyoruz. Takımların kuruluşlarına değil ama yeni kurulup direkt Kadınlar Futbol 1.Ligi'nden başlayacaktır denmesine itirazımız var. Galatasaray, Fenerbahçe, Çaykur Rizespor, Hatayspor, Trabzonspor ne güzel kadın futbol takımı kurmuşlar. Ancak bizler gibi, Beşiktaş gibi 3. Lig'den başlatarak hakkaniyetli olmasını bekliyoruz. TFF'nin bu kararından derhal vazgeçerek yeniden planlama yapmasını istiyoruz" dedi.

Haber merkezi