SPOR
Giriş Tarihi : 12-09-2021 23:57   Güncelleme : 12-09-2021 23:57

RUSUMAT'TAN MİLLİ TAKIMA BÜYÜK KATKI

RUSUMAT'TAN MİLLİ TAKIMA BÜYÜK KATKI

Türkiye Kadınlar Futbol 3.Lig ekiplerinden Rusumat-4 Gençlikspor, altyapısına verdiği önemin meyvelerini toplamaya devam ediyor. Ordu temsilcisinin formasını giyen Azel Akdeniz U17, Başak Şenyurt ise U19 Milli Takımına seçilerek mücadele etti.

Antrenör Hakan Yurdakul önderliğinde yaklaşık 6 sezondur önemli işler yapan Rusumat-4 Gençlikspor, her gün üzerine koymaya devam ederken, milli takıma gönderdiği oyuncularla da dikkatleri üzerine çekti.

Yeni sezonda hedefini 2.Lig'e çıkmak olarak belirleyen Ordu temsilcisi, hazırlıklarına Altınordu Karşıyaka Spor Tesisleri'nde ara vermeden devam ediyor.

Hem A takım hem de altyapı antrenmanlarına aksatmadan devam eden Rusumat, 2021-2022 sezonunu iple çekiyor.

Rusumat-4 Gençlikspor'un özellikle Genç ve Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonalarında gösterdiği başarılı performanslar milli takım hocalarının dikkatini çekti.

Ordu ekibinin formasını giyen Azel Akdeniz U17, Başak Şenyurt ise U19 Milli Takımına seçildiler ve kamplara katıldılar.

U17 Milli Takım kampında da göze girmeyi başaran Azel Akdeniz, peş peşe 3 kampa katıldıktan sonra Hırvatistan ile Zagrep'te oynanan iki hazırlık müsabakasının kadrosunda yer aldı.

Başak Şenyurt ise 26 Temmuz-4 Ağustos tarihleri arasındaki U19 Milli Takım kampında yerini aldı.

"Daha çok sporcumuzu milli takıma göndereceğiz"

Tek hedeflerinin olmadığını ve birçok amaç için mücadele ettiklerini aktaran Yurdakul, "Kadınlar Futbol 3.Ligi'nde mücadele ediyoruz. Ama bizim tek hedefimiz ligde başarılı olmak değil. Öyle olsa ligin üstünde birkaç transfer yaparak direkt şampiyonluğa oynarız. Ama bizim amacımız Ordu'daki kızlarımıza futbolu sevdirmek. İstiyoruz ki Ordu'daki gençlerimiz oynasın. Öyle de yapıyoruz. Tamamı Ordulu ve kendi yetiştirdiğimiz oyuncularla mücadele ediyoruz. Ligdeki yarışmacı yanımızın yanı sıra altyapımıza da büyük önem veriyoruz. Asıl hedeflerimizden biri de milli takıma oyuncu göndermekti. Bu hedefimize de ulaştık. Hem Azel Akdeniz hem de Başak Şenyurt milli takıma çağrıldı ve kamplara katıldılar. Bu bir başlangıçtı. Bundan sonra daha çok sporcumuzu milli takıma göndereceğiz" ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)