SPOR
Giriş Tarihi : 18-07-2021 23:55   Güncelleme : 18-07-2021 23:55

RUSUMAT'IN YILDIZI MİLLİ TAKIMA ÇAĞRILDI

RUSUMAT'IN YILDIZI MİLLİ TAKIMA ÇAĞRILDI

Kadınlar Futbol 3.Ligi ekiplerinden Rusumat-4 Gençlikspor'un 2004 doğumlu orta saha oyuncusu Başak Şenyurt, U19 Kadın Futbol Milli Takımı'na davet edildi.

Daha önce Azel Akdeniz'in U17 Milli Takımı'na çağrıldığı Rusumat Gençlikspor'da bu kez de orta saha Başak Şenyurt, U19 Milli Takım teknik ekibi tarafından kampa çağrıldı.

Hedeflerinde hep kadın futbol milli takım kategorilerine futbolcu göndermek olduğunu söyleyen Antrenör Hakan Yurdakul, bayram öncesi bir müjdeli haber daha aldıklarını, U17 Kadın Futbol Milli Takımı'na giden Azel Akdeniz'den sonra u19 kadın futbol milli takım kampına da Başak Şenyurt'un  davet edildiğini söyledi.

"Gururlu ve sevinçliyiz"

Bir oyuncularının daha milli takıma çağrılmasının kendilerini gururlandırdığını aktaran Yurdakul; "Kuruluşumuzdan beri kısa ve uzun vadede birçok planlar yapmış, bu planlar içerisinde kızlarımızın üniversitelerin spor akademisi bölümlerinde öğretmenlik, antrenörlük ve yöneticilik okumalarından, yıldız kız ve genç kız turnuvalarında final oynamaktan ve ligde de 2'nci lige çıkmak vardı. Tabi ki olmazsa olmazımız kadın futbol milli takım kategorilerine futbolcu gönderebilmekti. Şükürler olsun, peş peşe 2'nci kızımızı da milli takıma gönderiyoruz. İnşallah sayıları artar. Takımımızı, şehrimizi, ülkemizi milli formayla temsil ederler. Gururlu, mutlu ve sevinçliyiz" dedi.

Başak Şenyurt'un kendi takımlarında olduğu gibi U19 Kadın Futbol Milli Takımı'nda da başarı ile mücadele edeceğine inandığını aktaran Yurdakul, 'Başak'a olan güvenim sonsuz' diye konuştu.

Rusumat-4 Gençlikspor'un 17 yaşındaki orta saha oyuncusu Başak Şenyurt, 26-29 Temmuz 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan U19 Kadın Futbol Milli Takımı kampında yer alacak.

Ordu Hayat/Tevfik Kul