SPOR
Giriş Tarihi : 31-03-2021 23:52   Güncelleme : 31-03-2021 23:52

Rusumat'a diyetisyen takviyesi

Rusumat'a diyetisyen takviyesi

Kadınlar Futbol 3.Ligi'nin yanı sıra Ordu 1.Amatör Küme ve altyapı liglerinde de mücadele eden Rusumat-4 Gençlikspor, müsabaka oynamadan geçen 1 yıllık sürecin ardından futbolcularını zinde tutmak ve kilolarını kontrol altına almak için Diyetisyen Ecemnaz Şen ile anlaştı.Ordu'ya kadın futbolunu sevdiren kulüplerin başında gelen Rusumat-4 Gençlikspor, liglerin başlamasını iple çekerken, bir yandan da gelecek sezonun planlarını yapıyor.

Rusumat-4 Gençlikspor Futbol Şube Sorumlusu Hakan Yurdakul, Covid-19 pandemisinden dolayı kadın ve erkek futbol liglerinin oynanmaması ve sporcularının antrenmansız kalması üzerine harekete geçti.

Yurdakul, sporcularının yeni sezon öncesinde kilo problemiyle karşılaşmaması için İstanbul Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu Ecemnaz Şen ile gönüllülük anlaşması yaparak sporcularını bu anlamda kontrol altına almayı planlıyor.

"Daha güzel işler yapacağız"

Ordu'da Gattuso lakabıyla bilinen Antrenör Hakan Yurdakul, konuyla ilgili bir açıklamada bulunarak; "Diyetisyen Ecemnaz Şen bilgi birikimini bizlerle paylaşmak istedi. Bizde seve seve kabul ettik ve yanında olacağımızı belirttik. İnşallah uzun vadede güzel işer yapacağız. Sporcularımızın kilolarıyla silgili beslenme programları ve ona göre idman programları hazırlayacağız. Üniversite ile de anlaşarak onlarla da bir projemiz olacak. İnşallah daha güzel işler yapacağız" dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul