GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-04-2021 08:55   Güncelleme : 05-04-2021 08:55

“RANTA VE KİŞİYE ÖZEL İMAR PLANI”

“RANTA VE KİŞİYE ÖZEL İMAR PLANI”

 

CHP Altınordu İlçe Başkanı Yelda Dalak, yeni hazırlanan imar planı çalışmalarında rant ve adam kayırmacılığın ön planda olduğunu ileri sürdü.

CHP Altınordu Belediye Meclis Grubu, iptal edilen Altınordu İmar Planı ile ilgili kaygılarını dile getirerek, düzenlenen toplantıya katılmama kararı aldı. Kararı değerlendiren CHP Altınordu İlçe Başkanı Yelda Dalak, “Yapılan düzenlemelerle ilgili olarak kamuoyuna üstü kapalı ve yüzeysel bilgiler verilmekte, özellikle ‘rant kapısı’ haline getirilen alanlarla ilgili olarak da ‘bu bölgeler henüz daha netleşmedi’ denilerek gerçekler kamuoyundan gizlenmeye çalışılmaktadır” dedi.

“Oldu bittiye hayır!”

CHP Altınordu Belediye Meclis gurubundaki CHP’li üyelerin “bir çalışma toplantısı yapılarak inceleme yapılması” yönündeki ısrarlı taleplerin de göz ardı edildiğini ve cevap dahi verilmediğine vurgu yapan Yelda Dalak, şunları söyledi:

“Ancak kalabalık gurupları bir araya toplayıp, yüzeysel bilgiler verilerek kentimizin insanlarından gerçekler kaçırılmaktadır. Bu konuyla ilgili olarak Altınordu Belediyesi özellikle imar komisyonu üyelerimizin ‘çalışma toplantısı yapılması ve komisyon tarafından meclis üyelerine bilgi verilmesi’ yönündeki ısrarlı taleplerine kayıtsız kalmış ve kendi deyimleriyle ‘bilgilendirme toplantısı’ adıyla yüzeysel bir toplantı düzenlemişlerdir. CHP gurubu olarak açıklamış olduğumuz gerekçeler nedeniyle bu toplantıya katılmama kararı alınmıştır. ‘Kendilerine bilgi verilmişti’ denilerek zımnen CHP’nin de onay verdiği izlenimi oluşturmaya yönelik bu oldu bittiye hayır diyoruz.” Haber merkezi