GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-04-2021 08:20   Güncelleme : 20-04-2021 08:20

RAMAZAN DENETİMİ!

RAMAZAN DENETİMİ!

​Ordu'da 2021 yılı Nisan ayı itibariyle 4 bin adet gıda ve yem denetimi yapılırken, 24 işletmeye idari para cezası uygulandı. Ayrıca yıl içerisinde yurtiçi denetim amaçlı 250 adet numune alındı.

 

İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz,s gıda kontrol ekipleri ramazan ayında da gıda denetimlerine kesintisiz olarak devam ettiğini belirterek, "Özellikle toplu tüketim işyerleri, gıda satış işyerleri, pastacılık ürünleri-unlu mamuller üretim ve satış yerleri, tatlı üretim ve satış yerleri, ekmek-ekmek çeşitleri ile pide üretim ve satış yerleri, Ramazan paketi" adı altında muhtelif gıdaların bir arada yer aldığı paketlerin satış ve dağıtımının yapıldığı iş yerleri ile yoğun alışveriş yapılan diğer perakende işletmelerinin denetlenmesine ağırlık verilmiştir." dedi.

"24 işletmeye ceza"

İşletmelerde Covid-19 pandemisi kapsamında maske, mesafe, hijyen kuralları ile ilgili kontroller de yapıldığını aktaran Yılmaz, "Gıda güvenilirliğinin sağlanabilmesi için, tüm gıda zinciri boyunca gerekli noktalarda önlemlerin alınması, uygulanması ve kontrol edilmesi gerekir. Her alanı kapsayan mevzuat silsilesi ve iyi bir resmi yönetimin yanı sıra, gıda arz zincirindeki tüm aktörlerin yaygın şekilde işbirliği yapması ve tüm paydaşların katkılarını ortaya koyması, gıda güvenilirliği için olmazsa olmazdır. 2021 yılı nisan ayı itibariyle ise 4.000 adet gıda ve yem denetimi yapılmış olup; 24 işletmeye idari para cezası uygulanmış ayrıca yıl içerisinde yurtiçi denetim amaçlı 250 adet numune alınmıştır." diyerek sözlerini tamamladı.

Haber merkezi