SPOR
Giriş Tarihi : 15-07-2021 23:10   Güncelleme : 15-07-2021 23:10

RAFTİNG YARIŞLARINDA BÜYÜK HEYECAN

RAFTİNG YARIŞLARINDA BÜYÜK HEYECAN

15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü 5. Yıldönümü Anma Etkinlikleri kapsamında Rafting yarışması düzenlendi. Melet Irmağı’nın geçtiği Altınordu İlçesi Hacılar mahallesindeki parkurda gerçekleştirilen Rafting yarışmasına 28 yarışmacı katıldı.

Ordu Valiliği himayelerinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Rafting yarışmasında Vali Tuncay Sonel de hazır bulundu. Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Gençlik ve Spor İl Müdür Mustafa Genç ve sporcuların hazır bulunduğu Rafting yarışında, Vali Tuncay Sonel de yarışmacı olarak yerini aldı.

Etkinlikte 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası şehit olan vatandaşlara rahmet, gazi olanlara ise sağlıklı bir yaşam dileyerek sözlerine başlayan Vali Tuncay Sonel, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli birlik Günü 5. Yıldönümü Anma Etkinlikleri kapsamında Ordu’da bir haftadır çeşitli etkinliklerin devam ettiğini hatırlattı.

"Su sporlarından faydalanalım"

Rafting sporunu öneminden bahseden Vali Tuncay Sonel, “Ordu’muzun ırmaklarından, derelerinden istiyoruz ki rafting ve diğer su sporlarıyla faydalanalım. Ben bu konuda büyük emek veren başta Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Rafting Federasyonu Başkanlığımıza, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, Üniversitemize, Büyükşehir Belediyemize tüm genç arkadaşlarımız adına şükranlarımı sunuyorum. Bir kez daha bugün canlarını seve seve bu aziz vatana feda eden tüm şehitlerimizi tekrar rahmetle anıyoruz ve gazilerimize sağlıklı günler temenni ediyoruz" dedi.

"Centilmence bir yarış oldu"

Yarışma sonrası Rafting Yarışmasında dereceye giren yarışmacılara madalyalarını veren Vali Tuncay Sonel, “Centilmence bir yarış oldu.Tüm sporcularımızı kutluyorum. Ordu’nun dereleri türkülere konu olmuş. Şu an Melet Irmağındayız. Çok keyifli bir Rafting yarışı oldu. 7 takım yarışmaya katıldı. Ama sonuç berabere. Burada önemli olan kardeşlik içerisinde, birlik ve beraberlik içerisinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü 5. Yıldönümünde şehitlerimizin anısına bir yarışmaydı. Tüm rafting severlere, emeği geçen herkese ve UMKE ekibimize de ayrıca teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Haber merkezi