GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-06-2021 09:10   Güncelleme : 11-06-2021 09:10

PROTOKOL ÇÖP TOPLADI

PROTOKOL ÇÖP TOPLADI

 

Çevre Günü nedeniyle, protokol, öğrenciler ve gençler sahilde çevre temizliği yaptı.

İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünce Çevvre Günü nedeniyle düzenlenen program kapsamında, daire müdürleri, öğrenciler, Ordu Gençlik Merkezi üyeleri ve Ordu Büyükşehir Belediyesi temizlik görevlilerinin katılımıyla Altınordu ilçemizin Akyazı mahallesinde Civil Deresi üzerinde bulunan Mostar Köprüsü ile Durugöl Mahallesi Spor Kompleksi arasındaki sahil güzergahında çöp toplama etkinliği gerçekleştirildi.

Düzenlenen etkinlikle ilgili bilgi veren İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Hüseyin Öztürk, “Gayemiz, ülkemizi, yaşadığımız çevremizi, şehrimizi, toprağımızı, havamızı, suyumuzu korumak, temiz tutmak ve bu bilinci toplumda yerleştirmek ve mesajı vermek amacıyla bir araya geldik. Tüm halkımızı çevre konularında duyarlı ve bilinçli olmaya davet ediyoruz. Marmara Denizimizde önemlibir çevre sorunu yaşanmaktadır. Karadeniz’de bu tür sorunları yaşamamak için, başka çevre sorunlarını yaşamamak için elbirliği ile ilimizi, çevremizi temiz tutmak hepimize görev düşmektedir. Birlikte çalışmak düşmektedir” dedi.

Konuşmaların ardından, etkinliğe katılan Vali Yardımcısı Zafer Karamehmetoğlu, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Hüseyin Öztürk, daire müdürleri, öğrenciler ve gençler tarafından Akyazı mahallesinin sahil kesimindeki çöpler toplandı. Haber merkezi