GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-04-2021 09:20   Güncelleme : 19-04-2021 09:20

PROJENİN ADI; İNSAN KAÇAKÇILIĞI!

PROJENİN ADI; İNSAN KAÇAKÇILIĞI!

Belediyeler aracılığı ile yapılan insan kaçakçılığının boyutu genişliyor. Korgan Belediyesi'nin de aynı yolla muhtarlar diye 59 kişiyi Almanya'ya götürmeye hazırlandığı ortaya çıktı.

 

Kilit isim Korgan'da

Sözcü Yazarı İsmail Saymaz'a göre; bu transferlerin ortak ismi Ersin Kilit, geçen yıl haziran ayında Korgan'a gelerek, iki gün konakladı. Bir ambulans bağışlanacağı vaadiyle anlaşmaya varıldı.

 

Muhtarlar gidecekti

Anlaşmaya göre Korgan Belediyesi ile Korgan Muhtarlar Derneği, ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek' projesi kapsamında 25 Temmuz-15 Ağustos 2020 tarihleri arasında Almanya'nın Hannover şehrine gezi düzenlemeye karar verdi.

 

53 kişilik liste

Saymaz'in iddiasına göre, 53 kişilik liste hazırlandı. Listenin ilk sırasına AK Partili Başkan Tuncay Kiraz, AK Parti İlçe Başkanı Eyüp Karabayrak ve belediyenin o dönemki Yardım İşleri Müdürü Selahaddin Emirosmanoğlu ile babası dahil edildi. Muhtarlardan bir kişi bile listeye konmadı. Diğer 49 kişiyi Kilit belirledi.

 

49 kişi kayıp

Korganlılar salgından ötürü Hannover seyahatinden son anda vazgeçerken… Başka şehirlerden olduğu anlaşılan 49 kişiden hiçbir haber yok. Kaçakların Almanya'ya gittiği tahmin ediliyor. Fatsa Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Haber merkezi