GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-06-2021 08:45   Güncelleme : 30-06-2021 08:45

PRESTİJ PROJESİ!

PRESTİJ PROJESİ!

Altınordu Belediyesi, gençlerin, kadınların her kesimden insanın ve yerli yabancı misafirlerin ilgi odağı olacak yeni çekim ve cazibe merkezi Z Kuşağı Vadisi projesine start verdi.

 

Alparslan Türkeş caddesi ile Kahraman Sağra caddesi arasında kalan Okullar caddesi araç trafiğine kapatılarak yayalaştırılacak. Belediye tarafından hayata geçirilen çalışma ile yaklaşık 9 bin metrekare alanda yeşil alanları, meydanları, havuzları, çeşmeleri, yoğun yeşil alana sahip oturma grupları, Engelli şarj istasyonu, saat kulesi, yürüyüş ve engelli rampası bulunan yaya yolu ve dikey bahçesiyle hayata geçirilecek ‘Z Kuşağı Vadisi’ Altınordu’nun marka değerine değer katacak.

3 meydan oluşacak

Z Kuşağı Vadisi projesi kapsamında 2700 m2 yeşil alan, sosyal donatılar ve Altınordu Belediyesi hizmet binasının hemen önündeki sokak yayalaştırması kapsamında 3 meydan yapılacak.

"Gurur duyulacak bir eser"

Z Kuşağı Vadisi projesinden bahseden Başkan Aşkın Tören; " Geleceğimiz olan gençlerimizin kendilerini özel ve değerli hissedecekleri, aynı zamanda ailelerin çocukları ile birlikte huzur ve güven içinde zaman geçirecekleri, velhasıl tüm kuşakların şehirleriyle gurur duyacakları bir eseri sizlerin hizmetine sunuyoruz. Yaşanabilir bir şehrin ötesinde düşünen, üreten, hayal eden, sanatıyla, kültürüyle, turizmiyle geleceğini yeniden şekillendiren, bir yönüyle de hayat boyu öğrenme çerçevesinde eğitime katkı sunan ama yeşili ve sporu da ihmal etmeyen, yaşlısıyla-genciyle, kadınıyla-erkeğiyle, engellisiyle-ihtiyaç sahibiyle ve nihayetinde gayrısız tüm kesimleriyle mutlu bir şehir inşa etmek istiyoruz. Bu kapsamda Belediye hizmet binamızın çevresinde 'Z Kuşağı Vadisi' projemizi hayata geçirmeye hazırlanıyoruz." dedi.

Haber merkezi