GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-07-2021 20:30   Güncelleme : 02-07-2021 16:37

PERSONELE VEKTÖRLE MÜCADELE EĞİTİMİ

PERSONELE VEKTÖRLE MÜCADELE EĞİTİMİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi kentte vektörle mücadele kapsamında daha verimli çalışma uygulama gerçekleştirebilmek için personeline eğitim verdiriyor.Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından şehir genelinde vektörle mücadele hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi vektörle mücadele uygulamalarının daha etkin ve profesyonelce yapılmasını sağlanması için de personeline her türlü imkânı sağlıyor.

Bu zamana kadar birçok eğitim alan personel, bu defa da Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Enver Durmuşoğlu tarafından sivrisinekler ve biyosidal ürünlerle mücadele konusunda eğitim aldı. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Durmuşoğlu eğitimde vektörle mücadele kapsamında kullanılan ilaçların toksikoloji etkisiyle alakalı bilgiler verdi.

Ordu’da vektörle mücadelede daha verimli ve etkili olmak için ekiplere çeşitli eğitimler aldıklarını söyleyen Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu, “Bu zamana kadar ekiplerimize teorik olsun, uygulamalı olsun birçok eğitim aldırdık. Aldıkları eğitimlerle ekiplerimiz hem daha çok bilinçleniyor hem de bu konuda daha profesyonel oluyorlar” dedi.

Haber merkezi