GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-03-2021 09:05   Güncelleme : 26-03-2021 09:05

PATİLİ DOSTLARA KİMLİK!

PATİLİ DOSTLARA KİMLİK!

İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz ile Ordu Veteriner Hekimler Odası Başkanı Taner Canbulut arasında imzalanan protokole göre 10 bin patili hayvanın yıl sonuna kadar kimliklendirilmesi hedefleniyor.

 

İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz; "Ordu Veteriner Hekimler Odası üyesi Serbest Veteriner Hekimler ile İlçe Müdürlüklerimizde görevli Veteriner Hekimlerimiz tarafından patili dostlarımız, mikroçip uygulanmak sureti ile kimliklendirilerek kayıt altına alınacaktır. Yapılacak olan çalışmalara ilişkin Ordu Veteriner Hekimler Odası Başkanı Sayın Taner Canbulut ile protokol imzalayarak kimliklendirme işlemlerini başlattık. Yıl sonuna kadar 10 bin patili dostumuzu kayıt altına almayı hedefliyoruz. Böylelikle büyükbaş, küçükbaş, tek tırnaklı hayvanlar ile birlikte köpeklerde kimliklendirilerek kayıt altına alınmış olacaktır. Hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Son olarak İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz ve Canbulut, 10 bin patili hayvanın yıl sonuna kadar kimliklendirilmesi ile ilgili protokolü imzaladı.

Haber merkezi