GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-09-2021 08:30   Güncelleme : 11-09-2021 08:30

"PASTADAN PAYIMIZI ALDIK"

Ordu Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak, Ordu olarak hareketli bir yaz turizm sezonu geçirdiklerini belirterek, "Şuan yükseliş trendindeyiz. Böyle devam ederse Ordu, 1-2 yıl sonra turizmden hak ettiği payı tam olarak alacaktır." dedi.Yaz döneminde özellikle yabancı turistlerin Ordu'ya büyük ilgi gösterdiğini aktaran Toparlak, sezonun Ekim ayına kadar devam edeceğini söyledi.

"Sezon Ekim ayına kadar sürer"

'2021 yılı yaz döneminde pandemiye rağmen turizm pastasından önemli miktarda payımızı aldık' diyen Toparlak, sözlerine şöyle devam etti; "Son normal yıl olan 2019'a göre biraz aşağıdayız. Ama istatistiğe baktığımızda birçok ile göre iyi durumdayız. Genel durum gayet güzel. 1 Temmuz'da başlayan normalleşmeyle birlikte ilimize yerli ve yabancı turist akını oldu. Fındık sürecinde yoğunluk biraz azaldı ama sezon Ekim ayının sonuna kadar devam edecektir. Genele baktığımız zaman bu yıl turizmden istediğimiz payı aldık.

"Daha çok Bahreyn ve Ürdün'den"

Yaz döneminde gurbetçilerimiz, yerli turistlerimiz ve özellikle de yabancı turistlerimiz ilimize büyük ilgi gösterdi. Özellikle son günlerde Bahreyn ve Ürdün'den misafirlerimiz var. Geçtiğimiz hafta yabancı turistler sadece bir otelde 375 geceleme yaptılar. Hala bir yoğunluk var. Körfez ülkelerinden ilimize olan rağbet devam ediyor. Kuvvetle ihtimal bu ilgi Ekim ayına kadar devam edecektir.

"İlk tercih doğa"

İlimize gelen hem yerli hem de yabancı turistlerin ilk tercihleri hep doğa oluyor. Doğa turizmine önem veriyorlar. İlk olarak yaylalarımıza gidiyorlar, şelaleleri geziyorlar, Boztepe'ye mutlak uğruyorlar. Kalan zamanlarında ise kıyılarımızı geziyorlar. Ordu'ya gelen turistler açık havada kahvaltıyı es geçmiyorlar. Mutlaka taze balık yiyorlar."

Toparlak, "Ordu olarak hareketli ve bereketli bir yaz dönemi geçirdik. Şuan yükseliş trendindeyiz. Böyle devam ettiği sürece Ordu, 1-2 yıl sonra turizmden istediği ve hak ettiği payı tam olarak almaya başlayacak." diyerek sözlerini tamamladı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)