GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-10-2021 08:41   Güncelleme : 08-10-2021 08:41

PANSİYONLARA TAM NOT!

Milli Eğitim Bakanlığı ile TSE arasında imzalanan protokol kapsamında "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu" rehberliğinde ilimizde bulunan 54 resmi pansiyona denetim ve rehberlik çalışması yapıldı.

PANSİYONLARA TAM NOT!

Okul pansiyon denetimlerinde, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında, Müdür Yardımcısı Serdar Yurdabakan ile ilimizde görev yapan iş güvenliği uzmanları, okul sağlığı sorumlusu ve hemşirelerimizden oluşan denetim ekibi tüm pansiyonlarımızda denetim ve rehberlik çalışması gerçekleştirdi, denetim sonucunda ilimizde bulunan okul pansiyonları, tam not aldı.

Ordu'da yüz yüze yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri sağlıkla ve güvenle devam ederken, salgın sürecinde öğrencilerin pansiyonlarda hijyen kurallarına uygun olarak sağlıklı ve güvenli ortamlarda konaklamalarının sağlanması için denetimlerimizin aralıksız sürdüğünü ifade eden Vargeloğlu, pansiyonlardaki etüt odalarını, yatakhaneleri, dinlenme odalarını ve yemekhaneyi gezerek okul idarecilerimizden bilgi aldı. Pansiyon ziyaretlerinde maske, mesafe, temizlik ve yapılan rehberlik etkinliklerinde gösterdikleri titiz ve özenli çalışmalarından dolayı idarecileri tebrik etti.

"Yaşam alanı oluşturuyoruz"

Denetimlerde pansiyonların eksiksiz ve hijyen kurallarına uygun olduğunun görüldüğünü ifade eden Vargeloğlu, "Okullarımızda ve pansiyonlarımızda yüz yüze eğitimde sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen kuralları kapsamında yapılan temizlik çalışmaları önem arz ediyor. Öğrencilerimizin kaldıkları ortam ne kadar temiz ve rahat olursa öğrencilerimiz o kadar huzurlu olur. Öğrencilerimize güzel bir barınma alanı ve okul dışındaki çalışmaları için güzel bir ortam hazırlamak amacıyla sıkı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Öğrencilerimize bir aile ortamı kalitesinde yaşam alanı oluşturuyoruz. Öğrencilerimizin, barınma ve beslenme alanlarını belirli periyotlar kapsamında denetleyerek, gerek yetkililerden gerekse öğrencilerden talep ve istekleri dinleyip ekip ruhuyla çalışarak birlikte yürütüyoruz." dedi.

Haber merkezi