GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-06-2021 09:15   Güncelleme : 01-06-2021 09:15

“PANDEMİ YALAN, MESELE TALAN!”

“PANDEMİ YALAN, MESELE TALAN!”

 

Hafta sonu Yoroz Kent Ormanı’na çıkan CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel,  yapılan yola ve kesilen ağaçlara tepki gösterdi.

Burada ağaçların kesilerek yol yapıldığı ihbarı üzerine bölgeye giden Milletvekili Adıgüzel,  “Ev yok yerleşim yok, buraya bir yol ne için yapılıyor merak ediyoruz” dedi.

Orman İşletmenin haberine yok

İş makinalarını kullanan makinistlerden birinin, “orman yangınlarına karşı yol açıyoruz” dediğini belirten Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, “Ben tarihte bu bölgede orman yangını hatırlamıyorum. Kaldı ki orman yolu böyle açılmaz ve Orman İşletme araçları değil Büyükşehir’in araçları yapıyor. Ben de Orman Bölge Müdürü’nü aradım. Kendisi burada bir yol çalışmasının olmadığını sadece iki yıl önce bir at yolu talebi olduğunu söyledi. Hafta sonları sokağa çıkma yasağının pandemiden olduğu zannediliyor. Sokağa çıkma yasağı 2 günlük olmaz. Açıkça söylüyorum. Hükümetin iki günlük hafta sonu yasağının nedeni rahatça doğa talanı yapabilmektir. İkizdere’de de, Fatsa Yukarıtepe'de de böyle, şimdi de Yoroz kent ormanı” diye konuştu.

 

“Bu nasıl at yolu?”

Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in Yason’da olduğu gibi yine kandırıldığını ileri süren Adıgüzel, şunları ifade etti:

“Şimdi soruyorum. At yolu deniliyor. Burası at yolu mudur? Bu memlekette köy yolu, araba yolu diye yapılan yerlerden at gidemiyor. At yolu diye yapılan yoldan iki araba geçiyor. Gezinti alanı ise zaten patika vardı onu tahrip etmişsiniz. Protokole yukarı çıksın diye yol mu yapıyorsunuz?

İnsanlar yol yapılmasına karşı olduğumuzu zannetmesin ama burada yol yapacak bir durum yok. Üstelik bunları yaparken de pandemiden faydalanıp hafta sonu kimseler ortada yokken yapıyorsunuz. Orman İşletme Müdürlüğü’nden habersiz koca koca ağaçları deviriyorsunuz. Bu ormanların bize emanet olduğunu unutmayın. Değerli Ordulular hepinizi hafta içi buraya gelip görmeye davet ediyorum. Siz bu Hilmi Güler’e hepinizi evlerinize tıkıp hafta sonlarında gelip ağacınızı kessin diye mi oy verdiniz? Bu işi gizli kapaklı yapanlardan hesap soracağız.” Haber merkezi