GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-10-2021 08:00   Güncelleme : 14-10-2021 08:00

ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN ÖZEL FUAR!

TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında Adil Karlıbel Özel Eğitim Meslek Okulu tarafından fuar düzenlendi.

ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN ÖZEL FUAR!

Adil Karlıbel Özel Eğitim Meslek Okulu tarafından ilk kez düzenlenen fuara Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, çok sayıda öğretmen, veliler ve vatandaşlar katıldı.

İlimizde ilk kez bir özel eğitim kurumu tarafından düzenlenen fuarda 8 bilimsel proje sergilendi. TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında özel eğitim öğrencileri,  danışman öğretmenleri rehberliğinde bilgi ve becerilerini sergileme fırsatı buldular.

Açılışta bir konuşma yapan Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, “Okulumuzun öğretmen ve öğrencilerinin büyük bir emekle hazırlamış olduğu sergiyi açıyoruz. İnşallah bundan sonraki aşamalarda bu tür çalışmalarla bir araya gelmeyi temenni ediyoruz.” Dedi.

Okul Müdürü Mustafa Akkoz, fuarda araştırma, inceleme ve tasarım çalışmalarının yer aldığı sekiz projeyi sergilediklerini söyledi. 24 öğrenci ve 11 danışman öğretmenimizin özverili çalışması ile projelerin ortaya çıktığını belirten Akkoz, "Bilim fuarları öğrenmeye istekli, meraklı, araştırmacı bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme yöntemlerinden biridir.  Özel gereksinimli öğrenciler bakımından da bu metodu hayata geçirmemize imkân veren TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı yetkililerine,  fuara destek veren öğretmen,  veli ve özellikle öğrencilerimize teşekkürlerimi sunar devamının gelmesini dilerim” dedi.

Açılış kurdelesinin kesiminin ardından Kaymakam Karahan ile Müdür Bekyürek standları gezerek öğrencilerden projeleri hakkında bilgi aldılar. Ordu Hayat / Soner Özdemir