SPOR
Giriş Tarihi : 18-07-2021 21:42   Güncelleme : 18-07-2021 21:42

Özata, eski Galatasaray'lının yardımcısı oldu!

Özata, eski Galatasaray'lının yardımcısı oldu!

Orduspor'da futbol oynayıp antrenörlük yapan Memiş Özata, bir dönem Galatasaray'ı çalıştıran Jan Olde Riekerink'in TFF 3.Lig ekiplerinden İskenderunspor'un CEO'su olması üzerine Hollandalı teknik adamın yardımcılığına getirildi.

Daha önce Türkiye'de ve yurt dışında birçok takımda hem teknik direktörlük hem de yardımcı antrenörlük yapan Memiş Özata'nın 2021-2022 sezonu öncesinde yeni takımı belli oldu.

Özata, Ümit Karan'ın teknik direktörlüğünü yaptığı, İskenderunspor'da Hollandalı teknik adam Jan Olde Riekerink'in yardımcısı oldu.

İskenderunspor'un CEO'su olan Riekerink'in, göreve gelir gelmez Hollanda'dan tanıdığı Memiş Özata'yı da yanında istediği öğrenildi.

Antrenörlük kariyerine GVAV Rapiditas takımında altyapı antrenörü olarak başlayan Memiş Özata, ardından Groningen takımında altyapı takımı çalıştırdı. Nevşehir Gençlikspor, Bayrampaşa ve Orduspor'da yardımcı antrenörlük yapan başarılı teknik adam, Görelespor'da stratejik danışman olarak çalıştı. Ulubey Belediyespor'u 1 sezon çalıştıran Özata, Artvin Hopaspor, Afjet Afyonspor ve Erbaaspor'da yardımcı antrenörlük yaptıktan sonra son olarak Slovakya 2.Lig ekiplerinde Partizan Bardejov takımını çalıştırdı.

Özata, 2021-2022 sezonunda ise İskenderunspor'un CEO'su olan Riekerink'in yardımcılığını üstlendi.

Haber merkezi