GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-07-2021 09:05   Güncelleme : 08-07-2021 09:05

“OYUNU BIRAKIN"

“OYUNU BIRAKIN

 

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, üretici bahçeye girmeden fındık fiyatının açıklanmasını isterken, iktidarı da uluslararası kartellerin oyununa gelmemek konusunda uyardı.

TBMM’de söz alarak fındığı konuşan CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Fındık sezonu yaklaşıyor. Bu nedenle üretici fındığın dalından tutmadan fiyatı açıklanmalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak halkımızın 35 lira fiyat beklentisini ilk defa kamuoyunu sayın genel başkanımızın ağzından telefuz edilmiştir. Bizim ardımızdan iktidar partisi milletvekilleri de en az 30 lira fiyat telefuz ettiler. Fakat gelen bilgiler kapı arkasından uluslararası karteller ve yerli işbirlikçilerle görüşmeler yapıldığını, bazı işlerin görüşüldüğünü, başka oyunlar oynandığını da duyuyoruz. O yuzden bunları uyarıyoruz; Samimi olun, sizi millet de izliyor“ dedi.

Öncelikli destek

Fındık üretiminde Ordu ve Giresun’un ayrı tutulmasını da isteyen Adıgüzel, şöyle devam etti;

Öte yandan fındığın Dünyada anavatanı Türkiye, Türkiyede ise Ordu ve Giresundur. Bu bölgelerin bir çoğunda fındıktan başka bir şey üretilecek durumda değildir arazi yapısı.

Bu bölgede fındığın özellikle desteklenmesini ve diğer bölgelere göre daha fazla teşvik edilmesini istiyoruz. Çünkü fındık bu bölgede sadece fındık üretilmiyor, fındık ve üretici aynı zamanda orayı, vatanı bekliyor. Toprağı koruyor.“ Haber merkezi