GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-11-2021 08:06   Güncelleme : 19-11-2021 08:06

OTSO’YA BİR KARDEŞ DAHA GELDİ

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ile Şanlıurfa’da bir araya gelerek, Karadeniz Akdeniz yolu ile birlikte iki il arasında ticareti artırmayı hedeflerken ekonomik ve kültürel ilişkileri güçlendirmek için “Kardeş Oda Protokolü” imzalandı.

OTSO’YA BİR KARDEŞ DAHA GELDİ

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası İskenderun, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin ve Diyarbakır illerine düzenlediği Güneydoğu İstişare ve İş Gezisi kapsamında Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ile Şanlıurfa’da bir araya geldi. Şanlıurfa ili ekonomisinden bahseden ŞUTSO Başkanı İbrahim Halil Peltek; “Ordu’nun biz Şanlıurfalılar için çok de değerli bir yeri var. Biz sizleri gördüğümüzde memleketlimizi görmüş gibi oluyoruz” diye konuştu.

OTSO Başkanı Servet Şahinde; “Biz bakıldığında tam bir sanayi şehri değiliz. Fındığımızı henüz çikolata ile tam anlamıyla buluşturmadık. İnşallah sizlerle gerçekleştirdiğimiz istişarelerle sanayi şehri olma yolunda da önemli adımlar atacağız. Bununla birlikte fındığımızı artık çikolata olarak satacak ve daha fazla gelir elde olacağız” dedi.

Konuşmaların ardından OTSO Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin ve ŞUTSO Başkanı İbrahim Halil Peltek kardeş oda protokolünü imzaladı. Haber merkezi