GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-07-2021 09:25   Güncelleme : 31-07-2021 09:25

OTO GALERİCİLERİ HEYECANLANDIRAN PROJE

OTO GALERİCİLERİ HEYECANLANDIRAN PROJE

 

Bir süre önce yapımına başlanan ve ikinci el oto ticaretinde Altınordu’yu bölgesinin çekim ve cazibe merkezi yapacak şehirde bulunan tüm oto galerileri tek çatı altında toplayacak sektörel ticaret merkezi "Altınordu Belediyesi Oto Galericiler Sitesi' inşaatı hızla yükseliyor.

Altınordu Belediyesi oto galericiler sitesi vatandaşların tüm ihtiyaçlarını aynı yerde karşılayabilecekleri alışveriş merkezi konseptinde tasarlandı. Karacaömer mahallesinde 17 Bin 660 metrekare alan üzerinde yapımı devam eden projede noter, oto ekspertiz, oto yıkama, kafe, kuaför, market gibi sosyal yaşam alanları da yer alıyor. 4 bloktan oluşan Oto Galericiler Sitesi; 62 adet oto galerinin yanında idari bina, 9 Bin 235 metrekare kapalı alan, 2 bin 600 metrekare yeşil alanı ve 3 bin 800 metrekare açık otoparkı ile Avrupa standartlarında hizmet verecek niteliklere sahip.

"Bu bir medeniyettir"

Oto Galericiler Sitesi tamamlandığında esnafın ticaretine ve kazancına büyük katkı sağlayacağını aynı zamanda vatandaşlara da önemli avantajlar sunacağını belirten Başkan Tören, “Artık sokakta, caddede, tretuvarları işgal eden oto galerileri yerine, bu merkezler daha önemli. Buraya sadece Altınordu’dan değil Altınordu dışından da araç almaya gelecek insanlar, sokak sokak gezmeden tüm işlemlerini aynı mekânda yapabilecekleri modern bir alışveriş merkezi konseptinde araç alım satımını gerçekleştirebilecekler. Şehrimizde bu tip sektörel merkezler oluşturmak zorundayız çünkü bu bir medeniyettir. Bu projemiz galericilerimizin daha nezih ve çağın şartlarına uygun bir ortamda ticaret yapmalarını sağlayacak. Galerici esnafımızın daha geniş kitlelere ulaşabilecekleri ticari pazar oluşturmak amacıyla kurulan Oto Galericiler Sitemiz esnafımızın ticaretine ve kazancına büyük katkı sağlayacak ve vatandaşlarımıza da büyük avantajlar ve kolaylıklar sunacak." dedi.

“Kentimizin modern yüzü”

Oto Galericiler Sitesi Projesini yürüten Altınordu Belediyesi iştiraki ALBEL A.Ş Genel Müdürü Serkan Danış, projenin tamamlandığında şehrin modern yüzü olacağını belirterek, “Başkanımızın ‘vizyonu dünya kenti Altınordu’ hedefiyle başlattığı bu yolda oto galericiler sitemiz şehrimizin modern yüzü olacak. Hem esnafımızın kazancına destek katacak vatandaşlarımıza kolaylıklar sağlayacaktır. 2.el oto alım satımında bölgesinde cazibe ve çekim merkezi olacak bu projemizi en kısa sürede hizmete sunmak için kesintisiz hızlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Projemiz bittiğinde içerisinde sosyal donatı alanlarıyla kafe restoran oto yıkama otopark oto ekspertiz ve yeşil alanlarıyla bir cazibe merkezi olacak. Bu vesileyle şehrimize ve tüm üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum.” Diye konuştu.

Çekim merkezi olacak

Proje için Başkan Tören’e teşekkür eden ve Oto Galericiler Sitesine bir an önce kavuşmak istediklerini ve heyecanla projenin tamamlanmasını beklediklerini belirten oto galerici esnafları, “Güzel bir proje her zaman destekliyoruz desteklemeye de devam edeceğiz. Çünkü 2. El piyasasının döndüğü bir merkez olacak Altınordu. Bizde bunu her zaman desteklemeye devam edeceğiz. Proje kullanış olarak da mükemmel, araç çekim konusunda da dizayn olarak da mükemmel. Aşkın Başkanımıza bu konuda çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

Güzel bir yatırım

Projeyi değerlendiren oto galerici esnaflarından Mithat Çakır; “Altınordu Belediyesi öncülüğünde böyle bir siteyi Orduya kazandırdıkları için çok mutluyuz. Bina altında olmaktan bizde memnun değiliz. Hep bir arada olmaktan daha iyi kazanımlar elde edeceğimize inanıyoruz. Ordu için güzel bir yatırım. Bir an önce galericiler sitesine kavuşmak istiyoruz. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’i seviyoruz. Bizi de bu şekilde ödüllendirdiği için kendisine çok çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Gurur duyuyoruz

Bir başka oto galerici Türkay Yıldız ise, “Altınordu Belediyesi başkanlığında Ordu’ya kazandırılmış güzel bir mekandır. Bizde galericiler olarak komple burada olmaktan gurur duyuyoruz. Yakın çevre illerimizden de buraya gelecek olan araç alım satımı olan insanları burada ağırlamaktan onur duyacağız. Ticaretimizi artıracağımızı düşünüyorum. Aracını alacak satacak kişi buraya geldiği zaman hepsi tek çatı altında burada görecek alacak satacak” dedi.  

Büyük bir kazanım

Şehirde ikinci el oto alım satımı yapan galerici esnaflarından Alican Karek de “Ordu için Altınordu için çok büyük kazanım. Güzel bir proje her zaman destekliyoruz desteklemeye de devam edeceğiz. Altınordu için gerçekten bir cazibe merkezi. Çekiciliği konusunda zirvelerde bir durum. Çünkü 2. El piyasasının döndüğü bir merkez olacak Altınordu. Bizde bunu her zaman desteklemeye devam edeceğiz. Proje kullanış olarak da mükemmel, araç çekim konusunda da dizayn olarak da mükemmel. Aşkın Başkanımıza bu konuda çok teşekkür ediyoruz. Sadece Galericiler Sitesi ile ilgili değil diğer yapmış olduğu projelerle de ilgili destekliyor ve teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Oto galerici Bekir Ergen ise “Modern bir şehir görüntüsü için burası bizim için ihtiyaçtı. Hepsi bir arada olacak. Modern bir şekilde Ordu’ya daha güzel bir hizmet vereceğiz. Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören’e proje için çok teşekkür ediyoruz.” Dedi. Haber merkezi