GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-07-2021 21:00   Güncelleme : 13-07-2021 17:16

OSKİ'DEN SORUNLARA NEŞTER

OSKİ'DEN SORUNLARA NEŞTER

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) içme suyu sorunlarına yönelik yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.

 

OSKİ Genel Müdürlüğü Mesudiye ilçesi Darıcabaşı Mahallesinin yıllardır süren içme suyu alt yapı çalışmasını kısa süre içinde tamamlayarak vatandaşın hizmetine sundu.

Mesudiye ilçesi Darıcabaşı Mahallesi’nin yıllardır süren içme suyu şebeke hattının sil baştan yenilendiğini ifade eden OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “Yatırım çalışmalarımız kapsamında Mesudiye ilçesi Darıcabaşı Mahallesi’nin yıllar önce yapılmış ancak aradan geçen süre içerisinde kullanım ömrünü tamamlamış olan içme suyu şebeke hatlarını yeniledik. Mahallemize kurak giden yaz ayları ile dışarıdan gelen nüfus ile birlikte içme suyu yetersiz kalıyordu. Bunu önlemek için mevcut içme suyu hattına ek olarak yeni su kaynaklarını mahallemizin hizmetine sunduk. Ayrıca, mevcut su kaynaklarına bakım onarım çalışmasını yaptık. Diğer yandan Zaman içinde yıpranan ve sık arızalara neden olan 1.800 metrelik içme suyu hatları ise ekiplerimiz tarafından tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk." dedi.

Haber merkezi