GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-09-2021 09:10   Güncelleme : 29-09-2021 09:10

OSKİ'DEN ÖNEMLİ YATIRIM!

OSKİ'DEN ÖNEMLİ YATIRIM!

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Ulubey ilçesine 48,5 km yeni içme suyu ve 3 km kanalizasyon hattı inşa etti.Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile 19 ilçede alt yapıdan üst yapıya birçok projeyi hayata geçiren OSKİ, gerçekleştirdiği birçok alt ve üst yapı ile vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmanın yanında ilçeleri de geleceğe hazırlıyor. Son iki yılda Ulubey ilçesinde önemli su ve kanalizasyon çalışmasını tamamlayan OSKİ, bu alanda ilçeye yapılan en büyük yatırımı gerçekleştirdi.

Vatandaşların geçmişte yaşadıkları sorunları en aza indirmek ve kaliteli içme suyunu kavuşturmak için önemli çalışmalar gerçekleştiren OSKİ, Ulubey ilçesinin içme suyu problemini çözüme kavuşturmak için önemli çalışmalar gerçekleştirdi. 2 yıllık süre zarfı içerisinde OSKİ tarafından Ulubey ilçesine 48,5 km yeni içme suyu ve 3 km kanalizasyon hattı inşa edildi.

"İçme suyu çalışmasını hayata geçirdik"

Ordu’nun 19 ilçesinde yatırım çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “19 ilçemiz ve 772 mahallemizde yatırım çalışmalarımız devam ediyor. En modern alt yapı ile ilçelerimize ve mahallelerimize hizmet etmek için ekiplerimiz canla başla çalışma gerçekleştiriyor. 19 ilçemizde sürdürdüğümüz çalışmalarla 2 yıl gibi kısa bir sürede önemli işlere imza attık. OSKİ ekiplerimiz tarafından geride bıraktığımız dönem içinde Ulubey ilçemize önemli içme suyu çalışmasını hayata geçirdik. Şuana kadar ilçemizde 48,5 km’lik içme suyu hattı ve 3 km’lik kanalizasyon hattı çalışmasını tamamlayarak faaliyete aldık. Bunun haricinde ilçemizde planladığımız ve ilerleyen günlerde başlayacağımız yatırımlarla Ulubey ilçemizin başta içme suyu olmak üzere birçok alt yapı sorununu çözüme kavuşturacağız ” dedi.​

Haber merkezi