GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-11-2021 23:31   Güncelleme : 16-11-2021 23:31

OSKİ'DEN İÇME SUYU SORUNUNA NEŞTER!

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), içme suyu hattı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Çalışmalarını 19 ilçede sürdüren OSKİ ekipleri, yetersiz ve ömrünü tamamlamış hatlarda ise yenileme çalışmaları yapıyor.

OSKİ'DEN İÇME SUYU SORUNUNA NEŞTER!

Fatsa ilçesinde çalışma yürüten OSKİ ekipleri, ekonomik ömrünü tamamlamasından kaynaklı Sudere Mahallesi’nin içme suyu ihtiyacına cevap veremeyen hatlarda yenileme çalışması başlattı. Toplamda 1.800 metre uzunluğundaki içme suyu hattında çalışma yapan ekipler, 1.500 metrelik bölümde çalışmalarını tamamladı. Geriye kalan bölümde de çalışmalar kısa sürede tamamlanarak Sudere Mahallesi sağlıklı içme suyu hattını kavuşturulmuş olacak.

"Sorunu çözüyoruz"

Mevcut sisteminin düzensiz olmasından kaynaklı içme suyu hattının su iletiminde yetersiz kaldığını söyleyen OSKİ Genel Müdürü Murat Us, şunları söyledi; "Fatsa ilçesi Sudere Mahallesi’nin mevcut içme suyu sistemi düzensiz ve yetersiz olduğu için bölge halkı su sorunu yaşamaktaydı. Bu sebepten dolayı Sudere Mahallesi’nin su sorununu çözecek içme suyu hatlarının yapımına başladık. Toplam 1.800 metre uzunluğundaki içme suyu hattı yatırım çalışmasının 1.500 metrelik bölümünü tamamladık. Kalan içme suyu hattı çalışmaları ise devam ediyor. Yeni yapılan hatlarla birlikte Sudere Mahallesi sağlıklı bir içme suyu sistemine kavuşmuş olacak."

Haber merkezi