GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-04-2021 22:00   Güncelleme : 06-04-2021 15:55

OSKİ'DEN 661 KM İÇME SUYU HATTI

OSKİ'DEN 661 KM İÇME SUYU HATTI

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), 19 ilçede zorlu arazi şartlarına rağmen yaptığı yatırımlarla suyun sağlıklı ulaşımı için 2 yılda 661 km’lik içme suyu hattını vatandaşın kullanımına sundu.

 

Geride kalan iki yılda Başkan Güler’in talimatları ile ilçelerin kaderini değiştirecek yatırım çalışmalarını bir bir hayata geçiren OSKİ, küresel ısınmaya bağlı oluşabilecek kuraklık tehlikesine karşı ilçelerde başlattığı gölet ve su alma yapıları çalışmalarında önemli bir başarı elde etti.

Sondaj kuyuları açıldı

Bu süre zarfından vatandaşın nitelikli su ihtiyacını karşılamak amacıyla da çalışmalar yürüten OSKİ, toplam kapasitesi 250 bin metreküp olan 45 adet gölet ve su alma yapısı inşa etti. 20 adet sondaj kuyusu açarken 24 yeni kuyu içinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 1 adet içme suyu arıtma tesisini de şehre kazandıran OSKİ, 7’si tamamlanmış 48’inin ise çalışmalarına devam edilen depo çalışmalarıyla da toplam hacmi 7 bin 160 metreküp su deposu için çalışmalarını sürdürüyor.

Altyapı sorunları çözüme kavuştu

OSKİ ekipleri nitelikli içme suyu, kuraklıkla mücadele ve sondaj çalışmalarının yanı sıra önemli altyapı çalışmalarını da hayata geçirdi. OSKİ, iki yıllık süre zarfından 19 ilçede 107 km’lik kanalizasyon hattı yaparak altyapıda köklü bir değişim gerçekleştirdi. Yapılan çalışmalarla birçok ilçenin altyapıya bağlı sorunları çözüme kavuşturuldu.

Haber merkezi