GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-04-2021 19:00   Güncelleme : 05-04-2021 16:53

OSKİ, GECE GÜNDÜZ DEMİYOR

OSKİ, GECE GÜNDÜZ DEMİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Ulubey ilçesi Sayaca Mahallesi’nde heyelan nedeniyle ana içme suyu hattında meydana gelen arızayı sil baştan yeniliyor.

10 gün içerisinde tamamlanacak olan çalışma için gece-gündüz çalışma yürüten ekipler, 652 metre uzunluğundaki ana isale hattını sil baştan yenileyerek suyu farklı bir güzergahtan mahallelere ulaştıracak.

"Sağlıklı içme suyu hattı sağlayacağız"

Ordu’nun 19 ilçesinde yoğun çalışma içerisinde olduklarını belirten OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “Meydana gelen heyelan nedeni ile kırılan ana içme suyu isale hattında ekiplerimiz yoğun çalışma içerisindeler. Toplam 652 metre uzunluğundaki bu hattı yapacağımız çalışma ile farklı bir güzergaha kaydıracağız” dedi.

OSKİ Genel Müdürü Murat Us, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları doğrultusunda 19 ilçemizde yatırım çalışmalarımız başta olmak üzere altyapı ve üstyapı çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Ulubey ilçesi Sayaca Mahalle’sinde meydana gelen heyelan nedeni ile tahrip olan ve belli bölümlerden kırılma olan ana içme suyu isale hattını onarmak için ekiplerimiz zaman kaybetmeden çalışmalarına başladı. Mahalle sakinlerimizi susuz bırakmadan gerçekleştirdiğimiz çalışmalar neticesinde toplamda 652 metre uzunluğundaki ana içme suyu isale hattının büyük bölümünü tamamladık. Ayrıca bu hattı gelecekte yine aynı problemle karşılaşmaması için hattı başka bir güzergahtan verdik. 10 gün içerisinde bitirmeyi planladığımız çalışma sonunda mahalle sakinlerimiz sağlıklı bir içme suyu hattına kavuşmuş olacaklar.”

Haber merkezi