GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-07-2021 21:00   Güncelleme : 28-07-2021 20:44

OSKİ, 3 MAHALLEYİ DAHA SEVİNDİRDİ

OSKİ, 3 MAHALLEYİ DAHA SEVİNDİRDİ

 

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), kırsal mahallelerin yıllardır kronikleşmiş sorunlarını tek tek çözüme kavuşturuyor. Bu kapsamda yıllardır içme suyu sıkıntısı yaşayan Ünye ilçesi Yüceler, Güzelyalı ve Eskikızılcakese mahallelerinin içme suyu sorunu sorunları çözüme kavuşturmak için çalışmalara başlandı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile çalışmalara başlayan OSKİ ekipleri 3 mahallenin yıllardır çözülmeyen su sorununu çözerek mahalle sakinleri için hayal olan bir çalışmayı daha hayata geçirmiş olacak.

Su sorunu bitiyor

Zamana ve kullanıma bağlı olarak yıpranan hatları yenileme çalışmalarının OSKİ ekipleri tarafından yapıldığını belirten OSKİ Genel Müdür Murat Us, “ekiplerimiz 19 ilçede çalışmalara aralıksız devam ediyor. Planlamalar dâhilinde Ünye ilçesi Yüceler, Güzelyalı ve Eskikızılcakese Mahallelerindeki mevcut içme suyu borularını yıpranmış ve yetersiz kalması nedeniyle daha modern ve mevcut nüfusu da göz önüne alarak değiştirmeye başladık. Toplam 6 bin metre uzunluğunda yapılacak çalışmada şuana kadar 750 metrelik bölümü tamamlandı. Ayrıca, mahallemize içme suyu sağlayan kaynaklara ek olarak başka su kaynakları da ekleyerek yıllardır su problemi yaşayan mahalle sakinlerimizin bu susuzluklarını da ortadan kaldırmış olacağız“dedi. Haber merkezi