GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-10-2021 08:10   Güncelleme : 11-10-2021 08:10

OSB, TOZDAN KURTULUYOR

Büyükşehir Belediyesi, 5 binin üzerinde çalışanı olan ve her gün yüzlerce aracın geçtiği Ordu Organize Sanayi Bölgesi’nde sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi.  

OSB, TOZDAN KURTULUYOR

Ordu ekonomisinin kalbinin attığı, 5 binden fazla çalışanın olduğu Ordu Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmalarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri toplam 2,5 km’lik bir alanda sıcak asfalt çalışması gerçekleştiriyor. Organize Sanayi Bölgesi’nde hayata geçirilen bu çalışma hem sanayicileri hem de yolu kullanan sürücüleri mutlu ediyor.

Çalışmaları yerinde takip eden üyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, çalışmaların kısa süre içinde bitirilerek yolun daha konforlu hale getirileceğini söyledi. Alp, “25 yıl önce Organize Sanayi Bölgesinin kurulduğu yıllarda yapılan beton yol artık buranın yükünü kaldıramaz hale gelmişti. Yıpranan beton yolu, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatı ile sıcak asfalta kavuşturuyoruz. Toplam 2,5 km’lik bir yol ağını kısa sürede tamamlayarak sanayi esnafımız başta olmak üzere bu yolu kullanan hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Bu çalışmamız aynı zamanda çevre yoluna alternatif olarak kullanan köprüye de ulaşım sağlayacak. Bu çalışmalarla bölgedeki ulaşım konforunu daha da artıracağız” dedi.

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Şimşek ise sanayiciler olarak yapılan çalışmadan çok mutlu olduklarını belirterek, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler başta olmak üzere ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

OSB’ni içinde barındıran Karapınar Mahallesi Muhtarı Nihat Bayhan, çalışmalar dolayısıyla mutlu olduklarını vurguladı. Haber merkezi