GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-09-2021 09:05   Güncelleme : 21-09-2021 09:05

ORTAK ÇAĞRI!

ORTAK ÇAĞRI!

Ordu’nun önde gelen meslek kuruluşları tarafından Ordu Büyükşehir Belediyesi Durugöl yerleşkesi arazisinin satışı ile alakalı ortak basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada, satış kararının doğru olmadığı ve meclisin bu kararı tekrar değerlendirerek satıştan vazgeçilmesi istendi.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin, Durugöl yerleşkesi arazisinin satış kararına tepkiler sürerken, Ordu'daki meslek kuruluşları da kararın yeniden gözden geçirilmesini istedi.

"Karardan vazgeçilmeli"

Yapılan ortak açıklamada şunlara yer verildi; "Ordu Büyükşehir Belediye meclisince 10 Eylül 2021 tarihli meclis toplantısında, 2516 ada 7 parselde yer alan ve halihazırdabelediye hizmet binası olarak kullanılan bina ve arsanın satışı içinalınan meclis kararını doğru bulmuyoruz. Yıllardır kamu arazisi olarak (YSE, Köy Hizmetleri, İl Özel İdaresi ve Büyükşehir Belediyesi) ilimize hizmet veren bu alan, özellikle Büyükşehir olduktan sonra gerek lokasyonu gerekse büyüklüğü ile son derece stratejik bir konumda emsalsiz bir kamu arazisi olarak bu kente daha uzun yıllar hizmet üretmeye devam etmelidir. Kamu oyununda sesi olma misyonu taşıyan aşağıda imzası bulunan meslek kuruluşu temsilcileri olarak,Büyükşehir Belediye Meclisimizce alınan arsanın satış kararının tekrar ele alınarak satıştan vazgeçilmesini talep ediyoruz." denildi.

Ortak çağrıda; Ordu Barosu Başkanı Av. Sibel Torun, Mimarlar Odası Ordu Şubesi Başkanı Havva Güner Eriş, Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, Elektrik Mühendisleri Odası Ordu İl Temsilcisi Volkan Türkmen, İnşaat Mühendisleri Odası Ordu İl Temsilcisi Cahit Duyan, Jeoloji Mühendisleri Odası Ordu İl Temsilcisi Yekta Yüksel ve Şehir Plancıları Odası Ordu İl Temsilcisi Birol Yılmaz'ın imzası yer aldı.

Haber merkezi