GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-09-2021 21:30   Güncelleme : 26-09-2021 21:30

ORMEK’DEN 63 BİN KİŞİ MEZUN OLDU

ORMEK’DEN 63 BİN KİŞİ MEZUN OLDU

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (ORMEK), yeni dönemde Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinin yanı sıra Çatalpınar ve İkizce ilçelerinde de açacağı kurslarla başlayacak.

Bugüne kadar 63 bin 747 kursiyerin ücretsiz eğitim aldığı ORMEK’de yeni dönem 4 Ekim’de başlıyor. ORMEK, açıldığı günden bu yana Altınordu, Fatsa ve Ünye kurs merkezlerinde, 2 bin 827 grupta 63 bin 747 kursiyere ücretsiz eğitim imkanı sağlandı. Kurslar sonunda yapılan sertifika sınavlarında başarılı olan kursiyerlere yurt içinde geçerli Millî Eğitim Bakanlığı ve Halk Eğitim Merkezi onaylı sertifika verildi.

Pilates kursu da var

Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanı Mehmet Altun, “Geçmişte kentin kültüründe önemli bir yeri olan unutulmaya yüz tutmuş yöresel kilim dokumacılığı, sepet örücülüğü gibi kursların yanında, pilates-step/aerobik, el sanatları, bilgisayar, ofis programları kullanımı, diksiyon, Kur’an-ı Kerim, bağlama, keman, gitar, İngilizce, Almanca gibi birçok farklı branşta eğitimlerimiz var” dedi. Haber merkezi