SPOR
Giriş Tarihi : 13-06-2021 23:56   Güncelleme : 13-06-2021 23:56

ORKA SPOR KULÜBÜ TAM GAZ

ORKA SPOR KULÜBÜ TAM GAZ

Ordu'ya basketbolu sevdiren isimlerin başında gelen Antrenör Güvenç Gürol'un çalıştırdığı ORKA Spor Kulübü, yaz dönemi hazırlıklarına başladı.

Birçok takımda görev alan ve önemli başarılar yakalayan Basketbol Antrenörü Güvenç Gürol, ORKA Spor Kulübü'nde geleceğin basketbolcularını yetiştiriyor.

23 yıldan bu yana basketbolun içinde olan tecrübeli coach, Ordu'da yeni cevherleri çıkarmaya devam ediyor.

Hem erkek hem de kız sporcularıyla Atatürk Spor Salonu'nda antrenmanlarına devam eden ORKA Spor Kulübü'nün idmanları verimli ve neşeli geçiyor.

"Gençlerimiz için çalışıyoruz"

Ordu basketboluna bir nebze de olsa katkı sunmak istediğini aktaran Gürol, "ORKA Spor Kulübü olarak yaz döneminde de gençlerimizin, çocuklarımızın basketbol antrenmanı yapmasına yardımcı oluyoruz. Hem basketbola ilgi duymaları hem de spor yapmaları çocukların gelişimi açısından önemli. Pandeminin hızının da azaldığı bu günlerde antrenmanlarımızı verimli bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Amacımız Türk basketboluna, Ordu basketboluna sporcular kazandırmak. Gençlerimiz için çalışıyorum. Bundan önce yakaladığımız başarılar ortada. Daha iyileri için çalışıyoruz" dedi.

Kariyeri başarılarla dolu

Güzelordu İlköğretim Okulu'nda aktif antrenörlüğe başlayan Güvenç Gürol, ardından 2000 yılında Özel Ordu Koleji'nde antrenörlük yaptı. Daha sonra Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi'nde Endüstrispor, Telekomspor ve Medical Park'da görev yaptı. Ordu Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nde bir sezon, 1.Lig'de ise 2 sezon görev yaptı. Türkiye Basketbol Federasyonu'ndaki 12 Dev Adam Spor Okulları'nda 4 sezon antrenörlük görevini yürüttü. Orduspor Kadın Basketbol Takımı'nın ilk kurulduğunda da takımın başında Güvenç Gürol vardı. Başarılı antrenör, Açı Koleji'nde antrenörlük yapıp, başarılar kazandırdıktan sonra Ordu Analig Kız Basketbol Takımı ve Fenerbahçe Ordu Basketbol Spor Okullarını çalıştırdı. Son olarak Ordu Teknokent Lisesi'ni çalıştıran başarılı coach, uzun yıllardan bu yana da ORKA Spor Kulübü'nde görev alıyor.

Ordu Hayat/Tevfik Kul