SPOR
Giriş Tarihi : 09-07-2021 22:20   Güncelleme : 09-07-2021 22:20

ORKA ORDU'YU TEMSİL EDECEK

ORKA ORDU'YU TEMSİL EDECEK

30 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında Sinop ilinde 50 ilin davet edildiği, Kadın Basketbol Dayanışma  Derneği (KBDD) tarafından organize edilen Türkiye Minikler Bayanlar Basketbol Şenliğine Ordu ilini Temsilen ORKA Spor Kulübü katılacak.

Ordu ORKA Spor Kulübü, 2008-2009-2010 yaş grubu kız çocuklarının katılacağı turnuva öncesinde hazırlıklarına Antrenör Güvenç Gürol nezaretinde Atatürk Spor Salonu'nda devam ediyor.

"Ordu adına katılacağız"

Turnuva hakkında bilgiler veren Gürol; "Türkiye Minikler Bayanlar Basketbol Şenliği, Kadın Basketbol Dayanışma Derneği tarafından organize ediliyor. 81 ilden 12 yaş kız çocuklarımızın ŞENLİK şeklinde basketbol  vasıtasıyla bir araya gelmeleri,  iller arası tanışma ve kaynaşmaları, aynı zamanda KBDD değerlerinin kız sporcular tarafından içselleştirmesinin  sağlaması, basketbolun tüm Türkiye'de yayılması,  her ilde  kız basketboluna ilgiyi artırmak için düzenlenen bir turnuva. Bu yıl turnuvaya Ordu'dan ORKA Spor Kulübü olarak biz katılacağız. 1 tane  5x5 ve 6 tane  3x3 maçlar , zeka, sportif, eğitim ve kültürel  yarışmalar düzenleyerek kızlarımız arası keyifli etkinlikler düzenlenecek. Biz de turnuvaya katılarak en iyi şekilde mücadele edeceğiz" dedi.

Turnuvanın en uzun oyuncularından biri olan Aysude Yıldıztekin'in ORKA Spor'da mücadele ettiğini belirten Gürol, Aysude'nin kısa süre içerisinde Milli takım hocalarının dikkatini çekeceğini söyledi.

Öte yandan Türkiye Kadın Basketbol A Milli Takımı ve Galatasaray'ın başarılı basketbolcusu Işıl Alben de Türkiye Minikler Bayanlar Basketbol Şenliğine katılacağını açıkladı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)