GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-07-2021 08:20   Güncelleme : 03-07-2021 08:20

ORGANİZE ZİYARET!

ORGANİZE ZİYARET!

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti. Burada Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Murat Şimşek, yönetim kurulu üyeleri ve iş insanları ile bir araya gelen Başkan Güler, istişarelerde bulundu.

Ekonomi, istihdam ve ihracat konularının konuşulduğu istişare toplantısında söz alan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Büyükşehir Belediyesi olarak Ordu’da hayata geçirilen yatırımları iş insanları ile paylaştı.

"İş insanlarımızın emrindeyiz"

Dikine entegrasyon ve çeşitlilik vurgusu yapan Başkan Güler, 50 yıllık çalışma tecrübesini iş insanları ile paylaşmaya hazır olduğunu belirterek, “50 yıllık bir çalışma tecrübem oldu. Bunlarla ilgili nasıl faydalı olabilirim bunları düşünüyoruz. Ordu artık her anlamda Büyükşehir, bunun farkına varmalıyız. Burada bunları konuşalım. Benim sizlerden isteğim dikine entegrasyon ve çeşitlilik. Bir fabrika kurulduktan sonra çeşitleri artırmak çok önemli. Çeşitleri artırdığımız zaman maliyet yüksek olmaz. Bunun üzerine çalışmalar yapalım ve çeşitler üzerine düşünelim. Bu konuda biz de sizlere yardımcı olalım. Bu iki konu da bizler iş insanlarımızın emrindeyiz. Bize düşen görev ne ise onu yapmaya hazırız. Ordu’da çeşit artıralım ve ürettiklerimizin yanına yeni ürünler koyalım. Bir bakan, genel müdür veya bir banka ile görüşme yapılacaksa çorbada tuzumuzun olmasını isteriz. Bir günde 6 bakan ile görüşebiliyorum, bunları her zaman avantaja çevirmeliyiz. Belediyecilikte asfalt, kaldırım, çöp bu alandaki çalışmaları zaten yapıyoruz. Bizim belediyecilikte yapmak istediğimiz çok daha farklı şeyler. Ben yönetmek değil yönlendirme tarafındayım. Oturalım konuşalım ve hep beraber dikine entegrasyon ve çeşitlik konusunda adımlar atalım.” dedi.

Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Murat Şimşek ise konuşmasında Organize Sanayi’yi ziyaret ederek iş insanları ile yerinde istişarelerde bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini iletti.

Haber merkezi