GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-10-2021 08:59   Güncelleme : 14-10-2021 08:59

"ORDU'YU PARSEL PARSEL SATIYORLAR"

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Büyükşehir Belediyesi meclisinde alınan kararla Altınordu İmam Hatip Camisinin yanında bulunan minibüs park alanının satışa çıkarıldığını belirterek, "Son günlerdeki meclis kararlarına baktığımızda Hilmi Güler de Ordu'yu parsel parsel satmaktadır." dedi.

Altınordu şehir merkezinin girişinde bulunan minibüs park alanının satılmasının buradaki esnaf, vatandaş ve şoför esnafına zulüm olacağını aktaran Adıgüzel, buna şiddetle karşı çıktıklarını söyledi.

"Yine mi deneme yaptı?"

Altınordu'daki İmam Hatip Camisinin yanında boşluk alanın, Ordu Büyükşehir Belediyesi kararınca satışa çıkarıldığını söyleyen Adıgüzel, sözlerine şöyle devam etti; "

Bu alana ne yapılacağı konusunda herhangi bir bilgi verilmedi. Bizim aldığımız bilgiler, buranın daha satılma kararı alınmadan önce kimlere satılacağı da biliniyor. Hatta buraya yapılacak binanın içindeki dükkanların bile satışı şimdiden yapılmış. Arka tarafta okulların önündeki boşluk alan, yan tarafta imam hatip cami, yukarıda da iki tane büyük hastane var. Burası Altınordu şehir merkezimizin girişi. Burada yıllardır ilçelerden gelen minibüslerin durakları var. Ordu halkı şehre girerken durak olarak burayı kullanıyor. Buradaki esnaflar, vatandaşlar ve dolmuş şoförleri topyekun bir haksızlığa uğrayacak. Belediye buraya ne yapılacağını söylemeden, tamamen rant alanı yapmak için açıyor. Durugöl'deki alanın satışa çıkarılmasına itiraz ettiğimizde hemen bu belediye başkanı bir gün sonra 'Deneme yaptım' demişti. Acaba burada da mı belediye meclis üyelerini deniyor merak ediyoruz. Bu alan dolmuşçuların ve halkın alanıdır. Burayı kendi yandaşlarına peşkeş çektirtmeyeceğiz. Şiddetle karşı çıkıyoruz. Gerekirse buraya set çekeceğiz ve kazma vurdurmayacağız.

"Sonu Melih Gökçek'ten farklı olmaz"

Buradaki vatandaşlar, dolmuş esnafı ve çevredeki esnaflar buranın satılmasına karşı çıkıyor. Çünkü bu bölgedeki esnaf biter. Yaprak kımıldamaz. Eğer vatandaş dolmuştan buraya inemezse, iki tane hastaneye ulaşımda da zorluk çıkar. Sadece esnaf ve dolmuş esnafına değil, halka da sıkıntı olur. Köylerden buraya gelen vatandaşlarımıza eziyet olur. Ordu'da zaten dolmuş alanı, yeşil alan olacak alanlar yok. Mevcut alanları daha fazlalaştırıp, yeni alan oluşturacağına, yerel yönetim olanları satıyor. Nasıl ki Melih Gökçek Ankara'yı parsel parsel sattı. Son günlerdeki meclis kararlarına baktığımızda Hilmi Güler de Ordu'yu parsel parsel satmaktadır. Altınordu İmam Hatip yanındaki dolmuş alanı, Cumhuriyet Mahallesi'ndeki alan, Ulugöl Tabiat Parkı'na yapılacak olan büyük otel inşaatı, Durugöl alanındaki yaptıkları tasarruflara bakarsanız, Hilmi Güler'in niyeti Ordu'yu parsel parsel satmak olduğunu görürsünüz. Bu kafayla giderse ve bu vatandaş da buna karşı çıkmaya devam ederse, göreceksiniz sonu da Melik Gökçek'ten farklı olmayacaktır."

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü