SPOR
Giriş Tarihi : 03-10-2021 23:59   Güncelleme : 03-10-2021 23:59

"ORDU'YU ÇOK SEVDİM"

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda boksta altın madalya kazanarak tarihi başarıya imza atan Busenaz Sürmeneli, Ordu ziyaretinde gazetemize özel açıklamalarda bulunarak, dünya şampiyonasında da hedefinin altın madalya kazanmak olduğunu söyledi.

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde 1.5 ay boyunca kamp yaptıkları Ordu'da çok iyi hazırlandıklarını ve ardından da olimpiyatlarda altın madalya kazandığını belirten Sürmeneli, sırada Aralık ayında İstanbul'da yapılacak olan 2021 Büyük Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası'nın olduğunu dile getirdi.

Ordu'nun çok güzel bir şehir olduğunun altını çizen Sürmeneli; "İnsanları ise ayrı güzel. Ordu bana iyi geliyor. Ordu'yu ve halkını çok sevdim. Ordu bana çok gelişmiş bir şehir olarak geldi. Tahmin ettiğimden de güzeldi" dedi.

"Bayrağı en yukarıda dalgalandıracağım"

2021 Büyük Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası'nın hazırlıklarına başlayacağını söyleyen Sürmeneli; "Aralık ayında dünya şampiyonası var. Oraya en iyi şekilde hazırlanmak istiyorum. Şimdiki hedefim, Türkiye’de yapılacak olan Dünya Şampiyonasında en iyi şekilde mücadele etmek. Zaten benim hedefim her zaman kürsünün en yükseğidir. 2019'dan beri 1 numaralı seri başıyım. Olimpiyatlara da bu şekilde katıldım. 1 numara olarak da geri döndüm. Sporcu için olimpiyattan sonra uzun bir dinlenme arası lazım. Ama sırf dünya şampiyonası İstanbul'da olduğu için katılıyorum. İnsanların gururla bakan gözlerini görmek için katılacağım. Bayrağımı yine en yukarıda dalgalandırmak istiyorum. Bunun için de elimden geleni yapacağım" diye konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)