GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-06-2021 09:05   Güncelleme : 01-06-2021 09:05

"ORDU'YA İMAJ KAZANDIRDIK"

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısının 2. Birleşiminde konuşan Başkan Hilmi Güler, "Ordu’ya katma değer anlamında çok şey kattık. Melet’te yaptığımız çalışmalarla sivrisinekli bir yerden değeri artan bir alana dönüştürdük. Boztepe’de, Hoynat’ta, Sırrı Paşa’da ve daha birçok alanda yaptığımız çalışmalar, şehirde katma değeri artırdı." dedi.

 

Ordu’da yapılan yatırımlarla hesaplanması güç ama mümkün olan çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve bu çalışmalarla Ordu’ya katma değer kazandırdıklarını ifade eden Başkan Güler, yaptıkları çalışmaların Ordu’ya imaj kattığını söyledi.

"Belde Evleri halka açıyoruz"

Belde Evler konusunda kamuoyunda yanlış söylemlerin yer aldığını vurgulayan Güler, “Yanlış bir takım ifadeler var. Örneğin Belde’ye 103 milyon TL ödendi şeklinde. Böyle bir ödeme yok şuanda. Ödendi denmek dürüstlük değil. Orayı imara açmak demek, ‘eğer bilgi eksikliği değilse’ yanlış bir algıdır. Orayı imara açmıyoruz, halka açıyoruz. Halkın hakkını halka veriyoruz. İmara açmıyoruz, orayı düzeltiyoruz. İmara açıldı deniyor, bu yanlış. Biz burada doğru olanı, olması gerekeni yapıyoruz." dedi.

"Her şey açık"

 Çalışmaların meclis denetiminde, istişare içerisinde güzel bir şekilde ilerlediğini kaydeden Başkan Güler; "Hiçbir şey gizli değil, açık. Bu nedenle dik, eğilmeyen bükülmeyen bir yönetimimiz var. İlkeli, hiçbir şekilde taviz vermeyen. Bu bizim erdemli olmamızın gereği."

Başkan Güler’in konuşmasının ardından Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplatısı 2. Birleşiminin gündemine geçildi. İhtisas komisyonundan gelen raporlar, dairelerden gelen teklifler ve gündem dışı olmak üzere toplam 13 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında 10 gündem maddesi meclis tarafından kabul edilirken, 3 gündem maddesi ise komisyona havale edildi.

Haber merkezi